Äripäev • 1. märts 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Rootslased saavad Spotify abil miljardärideks

Daniel Eki käes on 9 protsenti Spotifyst, mille väärtus võib ulatuda 23 miljardini.  Foto: Spotify

Kui muusikamängija Spotify hind püsib praeguse taseme lähedal, teeb börsile minek firma asutajad Daniel Eki ja Martin Lorentzoni miljardärideks.

Kauppalehti kirjutab, et ettevõtte teatel on aktsiaid seni omandatud 132,5 dollariga, mis teeb ettevõtte turuväärtuseks 23 miljardit dollarit. Ettevõttel nimelt pole IPO-hinda määratud, vaid see tekib pakkumise käigus. Kui hind jääb börsile minekul samaks, saavad selle asutajad Daniel Ek ja Martin Lorentzon miljardärideks. Esimese käes on ettevõttest 9 protsenti ja teisel 12. 

See juhtub ka siis, kui aktsia eest makstakse 64 dollarit nagu Tencent hiljuti.

Ek pole Bloombergi teatel Spotifyst juuni algusest peale palka saanud, aga tal on õigus aastapreemiale. Ek ja Lorentzon on siiski börsile mineku prospektis kirjas isikutena, kelle käes on 80 protsenti hääleõigusest.

Ettevõtte börsile minekuga seoses ei räägitud juhtidele mõeldud aktsiatest, nagu on IPOde juures tavaline. Näiteks Snapi börsile minnes lubati selle strateegilisele juhile Imran Khanile aktsiaid 145 miljoni dollari eest ja tegevjuhile Evan Spiegelile 3 protsenti ettevõtte aktsiatest, kui börsileminek tehtud saab.

Spotify on muusikastriimimise turuliider, kelle käive ulatus eelmisel aastal pea 5 miljardi dollarini. Ettevõte on siiski kahjumis. Eelmise aasta kahjum ulatus 1,5 miljardi dollarini.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt