Trump: tariife ei tule ainult ühel juhul

05. märts 2018, 14:37
Ühendriikide president Donald Trump.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180305/NEWS/180309857/AR/0/AR-180309857.jpg

President Donald Trump andis esmaspäeval märku, et terase- ja alumiiniumitariife ei pruugita kehtestada. Seda juhul, kui NAFTA kokkulepe üle vaadatakse, vahendab CNBC.

„Alumiiniumile ja terasele kehtestatavad tariifid jäävad ära ainult siis, kui sõlmitakse uus ja õiglane NAFTA (Põhja-Ameerika Vabakaubanduse Leping) kokkulepe,“ kirjutas Ühendriikide president esmaspäeval Twitteris.

USA, Kanada ja Mehhiko ametnikud kohtuvadki täna selleks, et alustada NAFTA viimaseid läbirääkimisi. Koos Trumpi tariifide avaldusega on need läbirääkimised muutunud tunduvalt keerukamaks. Eelmise nädala neljapäeval teatas Trump, et USA kehtestab terase- ja alumiiniumiimpordile vastavalt 25- ja 10protsendilise tariifi. Kardetakse, et otsus võib sütitada kaubandussõja.

Vaatamata maailma riigijuhtide pahameelele on Trump jäänud oma seisukoha juurde. President ütles isegi seda, et „kaubandussõda on väga hea ja neid on kerge võita“.

Põhja-Ameerika Vabakaubanduse Leping sõlmiti 1992. aastal Kanada, USA ja Mehhiko vahel. Trumpi arvates on leping praegusel kujul ebaõiglane.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. March 2018, 14:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing