Äripäev • 27. märts 2018 kell 7:46

Putin lubab karistada kõiki suurpõlengu süüdlasi

Venemaa president Vladimir Putin  Foto: Scanpix/Reuters

Venemaa president Vladimir Putin on täna Kemerovos, kus pühapäeval puhkes ohvriterohke tulekahju ostu- ja meelelahutuskeskuses. Putin lubas, et need, kes on põlengus süüdi, saavad karistada, kirjutas Izvestija.

“Praegu töötab siin sajast inimesest koosnev uurimisgrupp ja selle tööd juhib Uurimiskomitee juht. Isegi ärge kahelge – kõik süüdlased saavad karistatud,” ütles Putin kohtumisel Kemerovo põlengus hukkunute lähedastega. Ta kinnitas neile, et uurimine viiakse läbi suure põhjalikkusega ning ei tehta vahet ametikohtadel ega aunimetustel, vahendas RIA Novosti.

Putini kohtumine leinajatega oli spontaanne: linnapea ja mõned linnakodanikud olid parasjagu surnukuuris, kui Putin otsustas oma päevaplaani muuta ja sinna samuti sisse astus.

Täna hommikul, varasemal kohtumisel linnaametnikega, väitis Putin, et kümneid inimelusid nõudnud kaubanduskeskuse põlengu põhjustas kuritegelik hooletus.

Interfax kirjutab, et samal ajal, kui Putin linnas ringi sõidab ja tegelastega kohtub, on kogunenud mitu tuhat inimest oblastivalitsuse hoone ette ning nõuab juhtunu kohta kogu tõde. Kogunenud nõuavad oblasti juhtkonna tagasiastumist ning seda, et linnas viibiv Putin nende ette ilmuks, vahendas telejaam Dožd.

Pühapäeva hommikul puhkes veel seni teadmata põhjusel ulatuslik põleng kaubanduskeskuses Zimnjaja Višnja. Ametlikult on praeguseks teatatud 64 hukkunust, kellest 41 olid alaealised.

Hetkel kuum