Äripäev • 10 aprill 2018

Mürgitatud Julia Skripal sai haiglast välja

Julia Skripal  Foto: Julia Skripali FB konto/Scanpix

Eile õhtul sai Salisburys haiglast välja venelanna Julia Skripal, endise topeltagendi Sergei Skripali tütar, keda raviti seal pärast närvigaasimürgistust.

BBC vahendas, et 33aastane naine kirjutati haiglast välja eile õhtul ning toimetati „ohutusse kohta“.

Julia tuli teadvusele ja hakkas rääkima 27. märtsil. Tema 66aastane isa viibib jätkuvalt haiglas, kuid varem on teatatud, et ka tema seisund paraneb jõudsalt.

Venemaa saatkond Suurbritannias õnnitleb oma Twitteri kontol Julia Skripali tervenemise puhul, kuid teatab, et soovib saada tõendeid selle kohta, et kõik Juliaga toimuv juhtub tema enda vabal tahtel.

„Õnnitleme Julia Skripali tema tervenemise puhul, kuid meil on kiirelt vaja tõendeid selle kohta, et see, mida temaga tehakse, sünnib tema enda tahtel,“ vahendas säuts Venemaa saatkonna ametlikul leheküljel.

We congratulate Yulia Skripal on her recovery. Yet we need urgent proof that what is being done to her is done on her own free will.— Russian Embassy, UK (@RussianEmbassy) April 10, 2018

Sergei ja Julia Skripal sattusid haiglasse 4. märtsil, kui juhuslik mööduja avastas nad teadvusetuna Inglismaa väikelinnas Salisburys pargipingilt. Briti võimud teatasid, et isa ja tütar langesid närvigaasi Novitšok ohvriteks ning selle eest on suurima tõenäosusega vastutav Venemaa. Viimane on kategooriliselt kõiki neid süüdistusi tõrjunud.

Juhtum on teravalt pingestanud Venemaa ja läänemaailma suhteid.

Hetkel kuum