Äripäev • 16. aprill 2018 kell 6:57

Täna on oodata USAst Venemaale uut sanktsioonisadu

USA rahandusminister Steve Mnuchin.  Foto: EPA

USA suursaadik ÜROs Nikki Haley teatas, et Washington kavatseb täna teha teatavaks uued Venemaa-vastased sanktsioonid, mis on seotud sellega, et Moskva toetab Süüria vägivallarežiimi.

Haley sõnul teeb järjekordsed sanktsioonid teatavaks rahandusminister Steven Mnuchin.

Intervjuus telekanalile CBS rõhutas Haley, et esmajärjekorras puudutavad sanktsioonid Venemaa ettevõtteid, mis on seotud Süüria presidendi Bashar al-Assadi ja keemiarelva kasutamisega.

„Assad teadis, et tal on Venemaa toetus. Assad teadis, et Venemaa teeb talle ÜROs katet, ja Assad käitus mõtlematult, ta kasutas seda (keemiarelv – toim.) veelgi agressiivsemal moel. Me peame mõistma, et me ei saa lubada keemiarelva vähimatki kasutamist,“ rääkis Haley Fox News Sunday’le antud intervjuus.

Veel lükkas ta ümber väited selle kohta, justkui kavatseks president Donald Trump lähima kuue kuu jooksul viia Ühendriikide väed Süüriast välja – suursaadiku sõnul ei juhtu seda seni, kui USA valitsus pole saavutanud oma eesmärki. Üks eesmärke on Haley sõnul Islamiriigi purustamine ja garantii, et keemiarelva ei kasutataks ameeriklaste huvide kahjustamiseks.

USA rahandusministeerium juba kehtestas aprilli alguses sanktsioonid 38 Venemaa ettevõtja, ametiisiku ja firma suhtes. Nimekirja sattusid näiteks Kremlile lähedased ärimehed Oleg Deripaska, Kirill Šamalov ja Viktor Vekselberg. Sanktsioonid kehtestati ka 17 riigiametniku suhtes, kelle seas oli ka näiteks siseminister Vladimir Kolokoltsev.

Hetkel kuum