Äripäev • 18. aprill 2018 kell 7:56

Keskerakonna vastulöök: Pettai püüab meid süüdistades taas rikastuda

2011. aastal Jüri Ratas tolleagse Keskerakonna esimeest Edgar Savisaart esimehe valimistel ei alistanud.  Foto: Raul Mee

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb peab absurdseks ning erakonna mainet teadlikult kahjustavaks Paavo Pettai väiteid, et viimane on aastatel 2009-2015 jätnud esitamata 1,24 miljoni euro eest arveid.

Korb rõhutas pressiteate vahendusel, et võib olla täiesti kindel, et Pettai pole Eesti suurim heategija, kes jättis rohkem kui miljon eurot kasseerimata ning avastas selle pea kümme aastat hiljem.

"Keskerakond on Paavo Pettaile maksnud kõik esitatud arved. Jutt esitamata arvetest aastaid hiljem kuulub ulme valdkonda, mida oleme kahtlemata valmis kohtus arutama," kinnitas Korb, et koostöö aluseks saavad olla lepingud, mitte ühe poole väited salapärastest arvetest.

Korb leidis, et Pettai püüab ERJKd kasutades rikastuda ning erakonnalt raha välja pressida. Ta lisas, et erakond uurib ka ise aktiivselt, mille eest ja kui palju nad on reklaamide eest maksnud ning kas selle eest on lubatud teenust saadud. "Pole saladus, et Keskerakonnal ja Paavo Pettail pole enam ammu koostööd ega sooje suhteid. Tema oskus võtta ja nõuda raha sisulise tööta on kahtlemata muljetavaldav, kuid ei ole meile enam ammu aktsepteeritav," sõnas Korb, kes tõdes, et paraku püüab Pettai taas erakonna arvelt parandada oma finantsolukorda, mis teravalt üleval.

Täna kirjutas Eesti Ekspress, et Paavo Pettai saatis erakondade rahastamise järelevalve komisjonile avameelse ülestunnistuse, milles teatab, et tema firma Midfield jättis „teatud asjaoludel“ aastatel 2009–2015 Keskerakonnale arveid esitamata 1,24 miljoni euro eest.

Hetkel kuum