Äripäev • 23. aprill 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Soomlased pakuvad iduettevõtjatele elamislubasid

Soome start-up-festival on koht, kus suurfirmad väikestega kokku saavad.  Foto: Reuters/Scanpix

Alates aprillist pakub Soome riik lihtsustatud korras elamislubasid iduettevõtjatele, lootuses kutsuda sel viisil riiki uusi talente.

"Eesmärk on eemaldada barjäär ja saada sellised ettevõtjad Soome, et kiirendada majanduskasvu ning tööhõivet," kommenteeris YLEle Pekka Lindroos Soome migratsiooniametist.

Sarnaseid skeeme kasutab ka Taani või isegi Eesti. Kui Eestis kontrollib avaldusi ekspertkomisjon, siis soomlased on selleks valinud riikliku arendustegevuse rahastamise agentuuri innovatsioonikeskuse (Tekes).

Business Finlandi juht Jukka Häyrynen hoiatas, et avalduste juures hinnatakse just nende kiiret kasvupotentsiaali ning mõjukust turgude mõttes.

Elamisloa taotlejatelt eeldatakse kas püsivat kuusissetulekut, mis peab ületama 1000 eurot, või siis piisava raha olemasolu pangakontol: 12 000 eurot, kui taotletakse üheks aastaks, või 24 000 eurot, kui taotletakse kaheks aastaks.

See-eest lubatakse selliste avalduste käitlemist kiirkorras, tavaliselt läheb aega neli kuud, kuid iduettevõtetele pakutakse seda mõne nädalaga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt