Äripäev • 25 aprill 2018

Rootsi ajakirjaniku mõrvar sai eluaegse vanglakaristuse

13. august 2017 - Taani politsei otsib läbi Peter Madseni allveelaeva.  Foto: Reuters/Scanpix

Taani kohus mõistis täna eluks ajaks vangi leiutaja Peter Madseni, kes mõrvas Rootsi päritolu naisajakirjaniku Kim Walli.

Madsenit süüdistati teda tema allveelaeva pardale intervjueerima läinud Walli tapmises, tema keha tükeldamises ja kehaosade merre viskamises.

Ettekavatsetud mõrvas, seksuaalrünnakus raskendavatel asjaoludel ning surnukeha rüvetamises süüdistatav 47aastane Madsen muutis protsessi käigus korduvalt oma versiooni sündmustest – ta võttis lõpuks omaks Walli surnukeha tükeldamise ja merre viskamise, kuid eitas naise tapmist.

Madseni väitel oli Walli surm õnnetus ning tema polnud sellega seotud. Tema väitel kukkus Wallile pähe allveelaeva luuk, kuid kohtueksperdid naisel peahaava ei leidnud.

Prokuröri hinnangul sidus Madsen Walli kinni ning kasutas tema suhtes seksuaalset vägivalda. Süüdistuskokkuvõtte järgi tapeti Wall kas kägistades või kõri läbi lõigates.

Mõrva pani Madsen toime 10. augustil ning sündmuskohaks oli tema allveelaev, mis asus Taani vetes.

Prokuratuur, kes nõudis Madsenile eluaegset vabadusekaotust, süüdistas teda mõrvas, seksuaalkuriteos, hauarahu rikkumises ja mereliikluse reeglite rikkumises.

Hetkel kuum