Äripäev • 25. aprill 2018 kell 8:10

Soome imekork muudab vee viinaks

Soomlane leiutas korgi, mis muudab vee limonaadiks.   Foto: EasySoda

Soome leiutaja Kaj Pelamo, kes on juba loonud imekorgi, mis muudab vee gaseeritud joogiks, tuli nüüd välja pudelikorgiga, mis teeb veest alkohoolse joogi, kirjutab Iltalehti.

Pelamo eelmine leiutis, limonaadi valmistamiseks mõeldud kork EasySoda, on juba müügis Soome K-poodides, selle hind on 1,5 eurot. Nüüd on valminud korgi edasiarendus, selle nimeks on QAP ning selle abil saab valmistada alkohoolseid jooke, väidab väljaanne.

QAP-korke testib praegu Soome toiduamet Valvira ning leiutajast ettevõtja plaan on need edaspidi müügile tuua Alko poeketis. Kork sisaldab 15 ml kanget alkoholi, mis tuleb segada 220 ml veega, nii saab 5,5-protsendilise segu, mis on vastavalt valikule kas gin tonic, mojito, longero, sangria, aperol või caipirinha.

Pelamo alustas joogikorkide väljatöötamist juba 2016. aastal ning neid tehti algul käsitööna. Suure nõudluse tõttu kaasas ta investori, ostis seadmed ja arendas toodet edasi. Eelmise aasta lõpul alustas tehas katkematut tootmist: ööpäevas suudetakse toota 24 000 korki. Ettevõttel on plaan soetada juurde teinegi korgimasin. EasySoda tehas asub Espoos ja see annab tööd 30 inimesele.

Leiutaja märgib, et alkoholile ja mullijookidele lisaks annab kork võimaluse annustada ka ravimeid. Samuti näeb ta suurt turgu sellistele korkidele, mis puhastavad vett – seda toodet saab eksportida riikidesse, kus kraanivett juua ei saa. Ettevõttel on plaan vallutada praegu vaid Soomes müügil olevate imekorkidega kogu maailm.

Vaata siit, kuidas toimib limonaadikork.

Hetkel kuum