Äripäev • 1. mai 2018 kell 10:33

Eesti viinakullerid mõisteti Soomes tingimisi vangi

Illegaalne viinaäri  Foto: PantherMedia/Scanpix

Helsingi ringkonnakohus jättis esmaspäeval jõusse alama astme kohtu otsuse mõista süüdi kaks viinakullerist eesti meest, kes aitasid soome vanuril viina müüa, kirjutas eile Helsingin Sanomat.

Kaks 50ndates eluaastates eesti meest said karistuseks poole aasta pikkuse tingimisi vanglakaristuse. Üks süüdi mõistetutest väitis kohtus, et ei teadnud, et veab alkoholi - ta arvas, et tegemist oli Eestist toodud mahla ja šokolaadiga.

Juba varem oli samas asjas kohtu all 80aastane soome mees, kes vedas Lätist Eesti kaudu Soome ligi 1700 liitrit alkoholi ning müüs seda edasi. Vanur aga suri protsessi ajal eelmise aasta algul, kirjutab väljaanne. Alama astme kohus oli talle määranud 11kuulise tingimisi vangistuse.

Süüdistuse järgi veeti Soome kokku 3225 liitrit viina, kuid kohtus suudeti tõestada 2169 liitri toomine, millest 1773 liitrit oli viin. Alkohol osteti ühelt Läti mehelt. Viina veeti 2012. aasta septembrist kuni 2013. aasta septembrini ning selle müügiga jäeti Soome riigi tuludesse maksmata 31 363 eurot makse.

Kokku oli kohtu all kaheksa inimest, kellest mõisteti süüdi viis. Kõigi teiste karistused olid väiksemad, kui kahele eestlasest kullerile määratud kuuekuuline tingimisi vangistus, lisas Helsingin Sanomat.

Hetkel kuum