Äripäev • 8. mai 2018 kell 11:00

Šiauliu panga kasum langes oluliselt

Šiauliu Bankas  Foto: Verslo ˛inios

Šiauliu panga puhaskasum langes nii grupi kui panga tasandil, vastavalt 27 ning 12 protsenti.

Esimeses kvartalis teenis Šiauliu Bankas Group auditeerimata tulemuste järgi puhaskasumit 9,9 miljonit eurot ning pank 13,4 miljonit eurot. Eelmise aasta esimesele kvartalile jäi see alla vastavalt 27 ning 12 protsendiga.

Tulemuste avaldamise järel langes aktsia ligi paari protsendiga miinusesse.

Börsiteate järgi on kehva tulemuse peamiseks põhjuseks allutatud laenude kasvanud väärtus, mis on seotud Šiauliu Banka tõusva aktsiahinnaga. Esimeses kvartalis võttis see kasumist 2,2 miljoni euro suuruse tüki.

Tugeva majanduse toel ootatakse suurenevat kasumit. „Leedu stabiilselt kasvav majandus tekitab optimismi – näeme, et ettevõtted investeerivad aina julgemalt laienemisesse ning moderniseerimisse. Sissetulekute ja ootuste kasvuga koos kasvavad tarbijafinantseerimine ja hoiused. Tugev majandus annab aluse oodata pangalt ka järgnevatel kvartalitel tugevaid tulemusi,“ kommenteeris panga juht Vytautas Sinius.

„Aasta algus oli Šiauliu Bankase jaoks edukas, esimeses kvartalis paranesid kõik põhilised indikaatorid: kasum ja käive korduvate tegevuste puhul ning laenu ja hoiuste maht,“ kommenteeris Sinius.

Grupi laenu ning liisingute portfell kasvas esimeses kvartalis aasta varasemaga võrreldes 20 protsenti, üle 1,2 miljardi euro. Grupi hoiuste maht kasvas 13 protsenti, üle 1,7 miljardi euro.

Grupi neto intressitulu oli esimeses kvartalis 14,2 miljonit eurot. Neto teenus- ja vahendustasud kasvasid aasta varasemaga võrreldes 23 protsendi jagu, üle 3,1 miljoni euroni.

29. märtsil peetud aktsionäride koosolekul otsustati maksta eelmise aasta eest 2,3 miljonit eurot dividende ning tõsta kogunenud reservidest panga kapitali 26,3 miljoni euro võrra. Proportsionaalses suuruses jagati investoritele aktsiaid.

Hetkel kuum