Soome maksuamet hoiatab Airbnb pakkujaid ja bitcoini-müüjaid

Helsingis annab Airbnb otsing tulemuseks üle 300 võimaluse ööbimiskoht leida.  

Soomes on maksuameti eest pikka aega varju jäänud kaht liiki tulu - nüüd aga olukord muutub.

Soome maksuamet hakkas kontrollima Airbnb kaudu üüritavatelt korteritelt ja bitcoinide müügist saadud tulu pealt makstud makse, kirjutab Kauppalehti.

Tuhanded soomlased teenivad viimastel aastatel rammusat tulu, andes oma korteri Airbnb kaudu lühiajalisele üürile. Suuri summasid on teenitud ka bitcoinide ja teiste krüptovaluutade kauplemiselt.

Neid trendikaid tegevusi ühendas see, hulk saadud tulu jäi deklareerimata. Enamasti pole selle tõttu ka midagi juhtunud, sest maksuamet pole tulule jälile pääsenud.

Nüüd on olukord muutunud. Soome maksuamet on Airbnb-st ja bitcoinidelt teenitud tulu kontrollima hakanud ja on juba ka politseile avaldusi teinud. Eelmisel aastal analüüsis maksuamet 10 000 bitcoini-rahakotti ja tuvastas, et 500 juhul polnud neile kasumist teada antud. Mõned juhtumid jõudsid ka kriminaalpolitsei lauale.

Airbnb-d uurides avastas maksuamet, et iga kolmas teenusepakkuja jätab saadud tulust neile teatamata. Maksuamet selgitas aastatest 2015–2016 välja 1900 soomlast, kes rendikorteri pealt makse ei maksnud.

Sel kevadel andis Soome maksuamet selgelt teada, kuidas krüptovaluutalt ja Airbnb-korterilt teenitud tulu deklareerida tuleb.

Hetkel kuum