Äripäev • 4. juuni 2018 kell 9:18

Ministriametist taanduma sunnitud Aab leidis uue töö

Endine riigihalduse minister Jaak Aab.  Foto: Andras Kralla

Jääknähtudega autoroolist tabatud endine riigihalduse minister Jaak Aab, kes avalikkuse survel pidi mai algul ametist taanduma, asus tööle Tallinna Haigla projekti nõunikuna, teatas Raepress.

Aab sai töökoha Tallinna Haigla projektijuhi Sven Kruubi kõrvale, kirjutab linnameedia. Ta töötab juunist Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametis Tallinna Haigla projekti nõunikuna ning tema brutokuupalk on 2500 eurot.

Nõuniku tööülesanneteks on haigla valmimisele eelneval perioodil haiglate tööjaotuse ja kompetentsikeskuste määratlemise ettepanekute väljatöötamine koostöös haiglajuhtide, erialaspetsialistide, ministeeriumite ja haigekassaga, samuti Lasnamäe tervisekeskuse projekteerimise lähteülesande koostamine, loetles Raepress. "Sisuliselt tuleb kokku leppida, kuidas ja kus arendatakse tervishoiuteenuste kompetentsi, et vältida ülearust dubleerimist, parandada kvaliteeti ja efektiivsust," lisas Aab ise.

Keskerakondlane Jaak Aab oli aastatel 2005–2007 sotsiaalminister ning läinud aasta juunist kuni tänavu maini riigihalduse minister.

Märtsis pidas Tartu politsei kinni tema juhitud auto, mis liikus 50 km/h kiirusepiiranguga alas 73 km/h. Lisaks tuvastati tema väljahingatavas õhus alkoholisisaldus 0,14 milligrammi liitris, mis tähendab 0,28 promilli veres. Karistuseks määrati Aabile kuupikkune sõiduki juhtimise keeld. Kui lugu juhtunust ligi kaks kuud hiljem meediasse jõudis, oli Aab sunnitud ministrikohalt tagasi astuma.

Hetkel kuum