Äripäev • 6. juuni 2018
Jaga lugu:

Kanajev ja Nordecon vaidlevad ohtliku ehituspraagi pärast

Stroomi kaubanduskeskuse avamine  Foto: Andres Haabu

Mitu aastat tagasi alanud Anatoli Kanajevi ja Nordeconi suure kohtuvaidluse taga oli Tallinna rajatud Stroomi kaubanduskeskuse ehituspraak, avaldas Eesti Ekspress.

Kuni 2016. aasta sügiseni käisid Kanajevi firmale Kantauro kuuluva Stroomi kaubanduskeskuse külastajad praakhoones, kus oli 81 ehitusviga, neist üheksa ohtlikud inimeste elule, tervisele, keskkonnale ja varale, kirjutas Ekspress.

Ohtlike vigade põhjus oli lehe kinnitusel ehitaja, ASi Nordecon kehv töö – näiteks olid fassaadiplaadid nõrgalt kinnitatud, aatriumi klaaskatus kehvalt ehitatud ning praaki tuli ette veetorudes ja kaabelduses, loetles Ekspress.

Ehkki lehe teatel oli Kanajev kümnetest vigadest teadlik, lõigati lint ikkagi läbi – kaubanduskeskuse juhataja viitas Ekspressile, et ehituse tellijal Kantaurol polnud aega oodata, ehkki kohe, kui puudustest teada saati, võeti keskuse kinnitusel kasutusele abinõud.

Stroomi keskus tellis Bauschmidtilt ning teistelt ehitusfirmadelt vigade kõrvaldamise ning 2016. aasta suveks saadigi parandused valmis, ent kohtulahingud Kantauro ja Nordeconi vahel jätkuvad tänase päevani, vaieldi näiteks tasu maksmise pärast, ent ka ehitusgarantii üle.

Kolm aastat tagasi kirjutas Äripäev, et Nordeconi saatis Stroomi kaubanduskeskuse ehituse eest makstava tasu vaidluses edu. Nimelt avas Kantaurole kuuluv keskus külastajatele uksed 2014. aasta detsembris, kuid arendaja jättis ehitajale osa lepingulistest summadest tasumata.

Kuna Kantauro OÜ vaatamata korduvatele palvetele võlgnevust ei likvideerinud, oli Nordecon oma huvide kaitseks sunnitud pöörduma kohtusse, teatas ehitusfirma toona. Kuna vastuväiteid ei esitatud, rahuldas kohus Nordeconi hagi täies ulatuses.

Kohtuotsuse kohaselt mõisteti Kantaurolt Nordeconi kasuks välja põhivõlgnevus summas 201 000 eurot ja hagiavalduse esitamise ajaks kogunenud viivisvõlgnevus 316 000 eurot, samuti kaasnenud menetluskulud.

Loe pikemalt Eesti Ekspressist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum