Äripäev • 14. juuni 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Soome purustab tänavu ehituses rekordi

Ehitusel sees hea hoog  Foto: PantherMedia/Scanpix

Varasemad Soome korteriehituse ennustused kummutatakse, sel aastal purustatakse varasem rekord, kirjutab Helsingi Sanomat.

Ehitusala esindusorganisatsioon Rakennusteollisuus (RT) ennustab, et ettevõtete hinnangul alustatakse sel aastal 18 800 ridaelamu ja kortermaja ehitust.

Korteriehitus läheb selle aasta teisel poolel sama kiire tempoga edasi, järeldab RT küsitluse vastustest.

Alustatavate kortermajade ehituste maht on võrreldes jaanuarikuise ennustusega kasvanud 2000 korteri võrra.

Ennustatav alustatavate ehituste arv on nüüd ajaloo suurim.

RT hinnangul püsib ka investorite huvi korterite vastu sel aastal suurena. „Linnastumine, madalad intressid ja majanduse tugev seis hoiavad majapidamiste ja investorite huvi kõrgel,“ ütles RT peaökonomist Sami Pakarinen pressiteate vahendusel.

Viimasel nädalal on juttu ka korterituru riskidest – majapidamiste võlakoorem suureneb korteriühistute võetud laenude kaudu ja pangad on hakanud hoolikamalt jälgima investorite omandusi korteriühistutes.

Arendajad on küsitluse järgi varasemast ettevaatlikumad, nii on korterite esialgne broneerimise määr kasvanud 47 protsendile, enne kui ehitusega algust tehakse.

Pakarineni sõnul on suvekuud hea aeg jälgida, ega korteriehituses mingit pööret ei toimu. Tema sõnul on maailmas kõvasti ebakindlust, mis võivad kiiresti ka Soomele mõju avaldada.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt