Liftideta tornmaju enam ei lubata

15. juuni 2018, 13:48
Neljakorruselistele majadele veel ühe peale ehitamine ka edaspidi lifti ei nõua.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180615/NEWS/180619746/AR/0/AR-180619746.jpg

Tulevastes kortermajades, mil korruseid viis või enam, on edaspidi lift kohustuslik, nii sedastab ettevõtluse- ja infotehnoloogiaministri viimane määrus.

Nõue puudutab kõiki viie või enama korrusega kortermaju, mille ehitusprojekt valmib pärast järgmise aasta 1. augustit. Eraldi määruse kirjutamise põhjuseks on parema ligipääsetavuse tagamine kõigile ning viie või enama korrusega kortermajades lifti paigaldamise nõue on levinud praktika ka mujal Euroopas.

„Kortermajade eluiga on keskmiselt viiskümmend aastat, teinekord rohkemgi. Kui teeme praegu pingutusi, et kõigil oleks võimalik kortermajas liikuda, siis sellel on positiivne mõju aastakümneteks. Arvestada tuleb ka seda, et juba valminud hoonele on tagantjärele lifti lisamine väga kulukas,“ ütles minister Urve Palo pressiteate vahendusel.

Vanemaid maju see ei puuduta

Küsimusele, kas nõue kehtib ka ümberehitavatele majadele, mil korruseid juurde tehakse vastati ministeeriumist, et kehtib see ikkagi kõigile uutele majadele. Põhjus selles, et tagantjärele lifti paigaldamise nõudmine ei pruugi olla mõistlik, kuna kõigis majades ei ole see ehituslikult võimalik või oleks ümberehitus liiga suur kulu selle hoone elanikele.

Mis tähendab, et kui maja konstruktsioonid seda lubavad, saab ka edaspidi nn hruðtsovkale ikkagi ühe korruse peale ehitada ilma, et peaks kuhugi liftiðahte rajama hakkama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2018, 13:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing