Äripäev • 20. juuni 2018 kell 5:53

Dunkeri omanikud said loa alkoholimüüja ostuks

Veini maaletoojad ühinesid  Foto: Raul Mee

Konkurentsiamet andis loa alkoholi maaletooja Dunkeri kontsernile teise alkoholi maaletooja Mediato ostmiseks, mille tulemusel sünnib pea 50miljonise aastakäibega kontsern.

Ärimeestele Andres Villomann ja Arvo Kask kuuluva 2A Investment Group OÜ (2AIG) ja ASi Mediato aktsionärid sõlmisid 8. juunil aktsiate müügi lepingu, mille alusel 2AIG omandab 100 protsenti Mediato aktsiatest.

Konsolideerumise üks põhjustest on võimalus laiendada koduturgu ning panna paremini vastu Eestis alkoholiaktsiiside tõusu tagajärjel muutuvale konjunktuurile. Muu hulgas siseneb 2AIG siseneb Mediato aktsiate omandamisega Leedu hulgimüügiturule, kus 2AIG kontserni kuuluvad äriühingud seni ei tegutsenud, selgub konkurentsiameti koondumisteatest.

2AIG alla kuuluvad sellised Eestis tuntud kaubamärgid nagu Dunker ja Finewine. Ettevõtte käive oli 2016. aastal 31,7 miljonit eurot ning ärikasum 1,3 miljonit eurot.

1997. aastast tegutseva Mediato omanikeringi kuuluvad Aivar Kägo, Raivo Järma ja Aira Nõmmik. Ettevõtte tunamullune käive oli 16,8 miljonit eurot ning kasum 256 000 eurot.

Hetkel kuum