Äripäev • 24. juuni 2018 kell 20:00

Erdogan teatas valimisvõidust

Türgi riigipea Recep Tayyip Erdogan tervitab Istanbulis oma toetajaid.  Foto: REUTERS

Türgi praeguse riigipea Recep Tayyip Erdogani kinnitusel võitis ta täna toimunud ennetähtaegsed presidendivalimised ning tema võimupartei saavutas parlamendivalimistel enamuse, vahendas Reuters.

Peamise opositsioonipartei teatel on neil siiski veel vara lüüasaamist tunnistada ning Erdoganil võib endiselt vajaminevast 50% häältest puudu jääda. Samuti avaldas opositsioon kahtlust valimistulemuste täpsuse ja usaldusväärsuse osas.

Erdoganil peamine rivaal presidendivalimistel Muharrem Ince Vabariiklikust Rahvaparteist (CHP) kutsus vaatlejaid üles jääma valimisjaoskondadesse, välistamaks võimalikke valimispettusi.

Türgi meedia andmetel on pärast 96% presidendivalimiste häälte lugemist, Erdogani poolt hääletanud 53% valijatest. See annab talle piisava edumaa pearivaali Ince 31% häältesaagi vastu ja välistab teise valimisvooru vajaduse 8. juulil.

Samuti täna toimunud parlamendivalimistel sai esialgsetel andmete ja pärast 98% häälte kokku lugemist Erdogani Õigluse ja Arengu Partei (AKP) 43% häältest ning selle liitlane Rahvusliikumise Partei (MHP) 11% häältest.

Opositsioonierakondadest võttis 23% häältest CHP ja 11% suuruse häältesaagi noppis kurdide Rahvademokraatlik Erakond (HDP).

Täna toimusid Türgis erakorralised valimised, kus esmakordselt valiti ühtaegu nii presidenti kui parlamenti.

Tänavu tugevalt kukkunud Türgi liir tugevnes värskete uudiste najal USA dollari suhtes enam kui 2% võrra.

Hetkel kuum