Äripäev • 1. juuli 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Raadiohommik: miks kohtutäiturid pahandavad justiitsministriga?

Aivar Hundimägi  Foto: Erik Prozes

Justiitsminister Urmas Reinsalu soov muuta täitemenetluse süsteemi on pahandanud kohtutäitureid. Esmaspäevases hommikuprogrammis esitavad kohtutäiturid enda argumendid kavandatate muudatuste vastu.

Lisaks räägime koolitaja Kristjan Sakiga sellest, milliseid vigu teevad inimesed Exceli kasutamisel.

Stuudios on Aivar Hundimägi ja Marge Väikenurm.

Päev jätkub kolme saatega.

11.00-12.00 "Äripäev eetris". Lõppenud nädala kuumemate teemade üle arutlevad Meelis Mandel ning Erki Varma.

13.00-14.00 "Maksu- ja tolliamet annab nõu". Saadet võiksid kuulata kõik ehitajad ja ehitustööde tellijad ning peaksid kuulama kõik ümbrikupalga maksjad. Maksu- ja tolliameti maksuauditi üksuse juht Oscar Õun ja ehitusfirma Rand & Tuulberg grupi juhataja, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juhatuse esimees Raivo Rand räägivad plaanidest, millega tehakse ümbrikupalga maksjate elu ehitussektoris tuliseks. Saade oli esmakordselt eetris detsembris. Saatejuht on Meelis Mandel.

15.00-16.00 "Lavajutud". Saade on salvestatud turva- ja tuleohutuskonverentsil. Eesti oli eelmise aasta juulist detsembrini Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja. Siin toimunud eesistumissündmustel osales umbes 27 000 väliskülalist. Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise logistikajuht Toomas Tirs räägib, kuidas tehti ettevalmistusi, millega tuli Eestil kokku puutuda ning kuidas rahvusvahelise suursündmuse turvaline korraldamine lahendati.

Teine ettekanne on sellest, et  tõendatud pädevustega töötajad tõusevad kõigil elualadel üha rohkem hinda. Valve- ja kaitseteenuste, tuleohutusteenuste ning turvasüsteemide projekteerimise, paigaldamise ning hooldamise pakkujatelt saab hangete käigus töötajate pädevuse kinnituseks nõuda kutsetunnise olemasolu. Kehtiv kutsetunnistus näitab ära ettevõtte spetsialistide ettevalmistuse taseme ning aja, millal nende pädevuste olemasolu viimati kontrolliti. Eesti Turvaettevõtete Liidu (ETEL) tegevjuht Andre Lilleleht  teeb ülevaate Vara- ja Isikukaitse Kutsenõukogu haldusala praegustest kutsestandarditest ja nende väljastamisest, räägib, millised on viimase aja muudatused turva- ja tehnikaala kutsete andmises ning koolituse liinis ning kuhu ETELi liikmeskond soovib turvateenuse kvaliteedi tagamisel lähiaastatel jõuda.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt