Äripäev • 3. juuli 2018 kell 8:42

Eesti idu laieneb Saksamaal ja kaasas miljoni

Septembris turule tulnud MeetFranki mobiilirakendus kaasas miljon eurot investorite raha ja laienes Saksamaale, teatas ettevõte.

Kaarel Holm ja Anton Narusberg.  Foto: Postimees / Scanpix / Mihkel Maripuu

Rakendusel on üle 125 000 kasutaja üle kogu Euroopa ning idufirma teenuseid kasutab üle 2000 ettevõtte, kelle seas on ka Daimler, EON, DeliverHero, SumUp, Blinkist, High Mobility ja MyTaxi, seisis pressiteates.

Septembris loodud ettevõttesse investeerisid Hummingbird VC, Karma VC ja Change Ventures. „Investeering võimaldab meil oma meeskonda kasvatada ja tänu sellele klientidele senisest veelgi paremat teenust pakkuda. Panustame tootearendusse ning andmeanalüüsi,“ avaldas MeetFranki tegevjuht Kaarel Holm, kelle sõnul on eesmärk eelkõige kiire ja jõuline kasv. Aasta lõpuks tahetakse tegutseda senise viie asemel juba kümnes riigis.

„Meie jaoks on Saksamaa tänini suurim ning olulisim turg. Pärast Brexitit saab Euroopa uueks start-upide ja tehnoloogiakeskuseks Berliin, seega plaanime uue kontori avamist Berliinis,“ avaldas Holm ettevõtte tulevikuplaanidega seoses. Aasta lõpuks loodab MeetFrank ainuüksi Saksamaal jõuda 500 000 kasutaja ning 2000 ärikliendini.

MeetFranki rakendus töötab chatbot'i põhimõttel, suheldes kasutajatega otse. Rakendus analüüsib kasutajate vajadusi ning pakub valikus olevaid sobivaid töökuulutusi, kasutades tehisintellekti ja masinõpet. Kui kasutajale pakub mõni soovitatud töökohtadest huvi, saab ta ettevõttega alustada vestlust, et saada tööpakkumise kohta lisainfot. Kasutajatele on kogu teenus tasuta.

MeetFranki asutasid eelmise aasta septembris Kaarel Holm ja Anton Narusberg. Ettevõte tegutseb Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Saksamaal.

Hetkel kuum