Äripäev • 6. juuli 2018 kell 10:03

BaltCapi taristufond kasvas 100 miljonini

BaltCapi taristufond kasvab Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga, pensionifondide ja investorite toel 100 miljoni euroni, mida kasutatakse taristu arendamiseks terves Baltikumis.

Leping 20 miljoni eurose panuse jaoks BaltCapi taristufondi sai allkirjad täna rahandusministeeriumis.  Foto: BaltCap

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) värske panus fondi on 20 miljonit eurot. Citadele pensionifondide ja olemasolevate investorite toel kasvab fondi kogumaht aga 100 miljoni euroni.

EBRD presidendi Sir Suma Chakrabarti sõnul on neil hea meel anda fondi oma panus. “Fond kompenseerib omakapitali nappust regiooni taristuprojektide rahastamisel ning soodustab erakapitali investeeringuid taristu arendamiseks kõikides Balti riikides," rääkis ta. "Fondi oluline eesmärk on ka kliimamuutuste leevendamine ning meie toetus BaltCapi taristufondile on oluline verstapost EBRD rohelise tegevuskava edendamisel erakapitali investeeringute valdkonnas,” lisas Chakrabarti.

Ka rahandusminister Toomas Tõniste tervitas investeeringut BaltCapi taristufondi. “See on esimene fond Baltimaades, mis sütitab erainvestoreid investeerima infrastruktuuriprojektidesse," märkis Tõniste.

Fondi investeerimisstrateegia täidab ministri sõnul regiooni investeerimisvajadust transpordi, energiatõhususe ja taastuvenergia valdkonnas. "Eelmisel aastal jõustus Eestis uus investeerimisfondide seadus, mis võimaldab asutada fonde usaldusühingutena. Uue regulatsiooni eeskujuks on võetud juhtiva fondisektoriga maade usaldusfondide regulatsiooni parim praktika. Oleme rahul, et aina rohkem era- ja riskikapitaliettevõtteid, sealhulgas BaltCap, kasutab usaldusühingute tüüpi fondi,” ütles ta.

Kui arvestada 20 miljoni eurost omakapitali kohustust, saab EBRDst Euroopa Investeerimispanga kõrval teine BaltCapi taristufondi ankurinvestor.

BaltCapi taristufondi partner Šarūnas Stepukonise sõnul oli fondi jaoks äärmiselt oluline, et EBRDst saaks üks fondi ankurinvestoritest. "Oleme väga rõõmsad, et investorid meid usaldavad. See seab meid ainulaadesse olukorda, tänu millele saame pakkuda pikaajalisi finantslahendusi kestliku siseriikliku taristu arendamiseks,” sõnas ta.

Hetkel kuum