Äripäev • 10. juuli 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Raadiohommikus: tööjõuturg 8 aasta pärast ja muuseumide rahastamine

Tallinna Töötukassa  Foto: Raul Mee

Lähema kaheksa aasta jooksul väheneb Eesti tööealine elanikkond 43 000 inimese võrra ning on selge, et tulevikus peab pikenema inimeste tööelu ja vähenema mitteaktiivsete inimeste arv tööturul.

Selleks, et töötajad ja tööandjad teineteist lihtsalt leiaks, noored teaks valida, mida õppima asuda, vanemaealised ja tervislikel põhjustel tööturult eemale jäänud saaksid ennast täiendada ja leida uue väljundi tööturul, tehakse üha rohkem põhjalikke uuringuid ja prognoose. Keda me täpselt vajame kaheksa aasta pärast ja kuidas on tööjõuvajaduse baromeetri näitajad aastatega muutunud? Saatekülaline on töötukassa tööandjate teenuse juht Liivia Laas.

Pärast pooleaastast renoveerimist avab okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu uue püsinäitusega oma uksed linnarahvale 15 tundi kestva muuseumimaratoniga. Ekspositsiooni loomine ja ülesehitamine on läinud maksma 1,8 miljonit eurot. Külla tuleb Okupatsioonide muuseum direktor Merilin Piipuu. Kes on rahastanud antud ekspositsiooni? Mis seis muuseumide turul on? Kas seda saab võta kui äri?

Saatejuhid on Indrek Mäe ja Alyona Stadnik.

Päev jätkub kolme saatega.

11.00-12.00 "Triniti eetris". Saate teemaks on põhja- ja lõunasuunalised transpordikoridorid ning kavandatava Rail Balticu raudteeühenduse loodavad ärivõimalused. Nendel teemadel arutlevad Rail Baltica Business Network Estonia juhatuse liige ja konsultatsiooniettevõtte CIVITTA Eesti juht Meelis Niinepuu, ettevõtte Baltic Rail operatsioonide juht Vadim Shabarov ning advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat ja partner Tõnis Tamme. Saatejuht on Aivar Hundimägi.

13.00-14.00 "Delovõje ljudi". Investeerimisfestivali üks korraldajatest, Investeerimisklubi asutaja, visonäär ja investor Tõnis-Denis Merkuljev alustas investeerimist juba sõjaväe ajal. Ülikoolis rekratsioonikorraldust õpinud Tõnis-Denis ei aimanud, et ürituse korraldamine saab olema tema viimase nelja aasta üks põhitegevusest, sest ülikoolis õpitu talle üldse ei meeldnud. Tänaseks on ta korraldanud 190 üritust ehk umbes 35 üritust aastas. Saates tuleb juttu sellest, mis saab edasi. Kas Investeerimisklubi paneb uksed kinni? Mis on Tõnis-Denis investeerimisstrateegia ja filosoofia? Kust ta sai esimese kapitali investeerimiseks ning millised investeeringuid ta eelistab? Saatejuht on Alyona Stadnik.

15.00-16.00 "Fookuses". Saates tuleb juttu sellest, miks robotid ei ole veel raamatupidajatelt tööd ära võtnud ja kas see üldse kunagi juhtub. Samuti arutleme, miks ettevõtetel on üha keerulisem leida endale head raamatupidajat, milliseid oskusi raamatupidajalt oodatakse ja kuidas endale ise arvestusvaldkonnas vajalikku tööjõudu koolitada. Saates on Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimees, raamatupidamisbüroo DStream Accounting asutaja Margus Tammeraja ning raamatupidamisbüroo CH Konsultatsioonid juhataja Christer Haimi. Saatejuht on portaali Raamatupidaja.ee juht Tuuli Seinberg.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt