Äripäev • 15. juuli 2018 kell 19:09

President Trump jõudis Helsingisse

USA president Donald Trump jõudis õhtul enne üheksat , Venemaa president Vladimir Putin saabub tippkohtumisele esmaspäeva ennelõunal.

USA president Donald Trump ja esimene leedi Melania Trump saabuvad Helsinki-Vantaa lennujaama pühapäeva õhtul.  Foto: Reuters/Scanpix

Endale omaselt tviitis Trump teel Šotimaalt Soome usinasti, teatades, et ootab homset kohtumist ja kahetseb seda, et mida iganes ta ka teeb, on meedia ja demokraadid alati teist meelt. Trump õnnitles ka Prantsusmaas jalgpalli maailmameistri tiitli võitmise puhul, kirjutas Yle uudisteportaal.

Esmaspäeva hommikul võtavad Soome president Sauli Niinistö ja proua Jenni Haukio USA presidendipaari vastu ametlikus residentsis Mäntyniemis.

Kell üks päeval kohtub Niinistö presidendilossis kõigepealt Vladimir Putiniga ja seejärel Donald Trumpiga. Omavahel kohtuvad ka välisministrid Sergei Lavrov ja Mike Pompeo.

Sellele järgneb ühine ametilõuna presidendilossis. Pealelõunal toimub Trumpi ja Putini ühine pressikonverents, mille järel peab Niinistö veel oma pressikonverentsi..

Niinistö on öelnud, et tahab külalistega rääkida Läänemere piirkonna sõjalisest olukorrast ja arktilisi piirkondi mõjutavast süsihappegaasi õhkupaiskamisest.

Esmaspäeva õhtul lahkuvad Trump ja Putin Helsingist.

Hetkel kuum