Äripäev • 23. juuli 2018 kell 6:33

Rusal võib USA sanktsioonide alt vabaneda

Vene alumiiniumitootja Rusal aktsia hind hüppas täna hommikul Hongkongi börsi avanedes järsult üles, sest USA teatas, et kaalub tööstusgigandilt sanktsioonide mahavõtmist, vahendas Ria Novosti.

Märgitakse, et Hongkongi börsil noteeritud Rusali väärtpaber kallines hommikul 11,43 protsendi võrra, 2,34 Hongkongi dollarile.

USA rahandusministri Steven Mnuchini sõnul esitas Vene alumiiniumitootja neile ettepanekud, mis võivad ettevõttelt sanktsioonid maha võtta. Millest täpselt jutt käib, ei selgitatud.

USA rahandusministeerium on öelnud, et Rusalilt saab kevadel kehtestatud majanduspiirangud maha võtta tingimusel, kui praegune omanik Oleg Deripaska loobub kontrollpakist.

Selle aasta aprillis kehtestas USA sanktsioonid 38 Venemaa päritolu juriidilisele ja füüsilisele isikule ning 7 suurettevõtjale seoses keemiarelva rünnakute vaikiva toetamisega Süürias. Nimekirja sattunute seas oli ka Rusal ja selle omanik Deripaska. USA otsuse teatavakssaamise järel kukkus ettevõtte aktsia enneolematusse põhja – selle hind oli madalhetkel 1,43 Hongkongi dollarit.

Hetkel kuum