Äripäev • 27. juuli 2018 kell 6:29

Eestis on suure tuleohuga aeg

Lõke  Foto: Rivo Sarapik

Alates laupäevast on metsas lahtise tule kasutamine keelatud ning päästeamet ja politseiamet patrullivad ujumis- ja lõkkekohtades.

Eesolev nädalavahetus tõotab tulla suviselt kuum ja kuiv. Alates laupäevast, 28. juulist kehtib kogu Eesti Vabariigi territooriumil kuiva ja kuuma ilma tõttu suure tuleohuga aeg, teatas päästeamet. Suure tuleohuga aeg toob kaasa lisapiirangud eelkõige metsas tegutsemisel.

Päästeamet tuletab meelde:

metsas ja maastikul on keelatud suitsetamine, grilliseadme kasutamine, lõkke tegemine ja igasugune lahtise tule kasutamine, sh selleks ettevalmistatud kohtades, st RMK lõkkeplatsidel. väldi mootorsõidukiga looduses sõitmist. Auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal. Auto väljalaskesüsteem võib kuiva looduse süüdata ja ATV-ga turbapinnal sõites võib koguneda turbamulla tolm sõiduki summutile ning selle kuumenedes ja tagasi maapinnale kukkudes võib puhkeda tulekahju.

Ujuma minnes:

ära hüppa tundmatus kohas vette! Enne vette minekut hinda alati kriitiliselt vee temperatuuri, läbipaistvust, sügavust, voolu, lainetust, veekogu kaldaid ja põhja tüüpi;ujumise puhul arvesta, et vesi ja alkohol ei sobi kokku. Kutsume üles seltskondi enda seast valima välja inimest, kes hoiaks sõpradel silma peal seda nii ujumise, kui ka alkoholi tarvitamise osas. Hea sõber ei lase purjus sõpra vette!;hoia veekogu ääres lastel kindlasti silm peal. Uppuv inimene ei hüüa appi ning seetõttu on eriti tähtis rääkida oma lapsele veega seonduvatest ohtudest ja õpeta, kuidas vees käituda;ujuvahendid ja madratsite kasutamine toob kaasa igasuguseid riske. On selleks siis tuule abil vaikselt sügavasse vette triivimine või pisikene auk, mille tõttu ujuvvahend tasapisi tühjeneb. Tulemuseks võib-olla ootamatult ohuolukorda sattunud laps.

Muud ohud:

ära jäta lapsi ega lemmikloomi autosse;võimalusel ära tegele õues intensiivse füüsilise koormusega (raske töö, sportimine jm);tee puhkepause, tarbi palju vett, viibi võimalikult palju varjus, kanna peakatet;kui näed, et kellelgi on terviserikkele viitavaid tunnuseid, küsi, kas ta vajab abi, helista 112.

Hetkel kuum