Eesti Energia tahab osa idapiiri ehitusest

30. juuli 2018, 09:52
Eesti Energia soovib osaleda idapiiri ehituse täitematerjali hangetel
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180730/NEWS/180739989/AR/0/AR-180739989.jpg
Ainult tellijale

Lisaks suurte teedetrasside ehitusele loodab riigile kuuluv Eesti Energia leida võimaluse aheraine müümiseks idapiiri ehitusel.

Aastas tekib põlevkivi kaevandamisel 5 miljonit lubjakivi ning Eesti Energia on seni otsinud rakendust sellele suurte teedeprojektide juures. Lähiajal sihitakse esmajoones Tartu-Tallinna maanteed ning tulevast Rail Balticu trassi, rääkis Eesti Energia juht Hando Sutter ettevõtte kvartalitulemuste esitlemisel.

Lisaks on ettevõtte silm jäänud peale ka idapiiri väljaehitamisele, kus Sutteri sõnul samuti väga suures koguses täitematerjali vaja läheb.

Tänavu on Eesti Energial kavas raudteed pidi laiali vedada 300 000 tonni lubjakivi, mis põlevkivi kaevandamisel üle jääb. Üks kolmandik sellest läheb Graniidikeskusele, mis praeguseks on juba kätte saanud 20 000 tonni.

Eesti ja Venemaa vahelise piiri väljaehitamise kava on osutunud aasta-aastalt aina kulukamaks. Viimaste arvutuste järgi läheb selle tarvis lähiaastatel tarvis 320 miljonit eurot. Summa on nii suur, et on pannud isegi Isamaa poliitikud kõhklema selle kulutamise mõttekuses ning riigikontrolör palus valitsusel arutada ka võimalikke alternatiive.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2018, 09:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing