Äripäev • 8. august 2018 kell 9:38

Lätis rööviti Nigeeria jalgpallur

Ventspilsi riades mängiv nigeeria ründaja Adeleke Akinyemi  Foto: epa

Läti jalgpalliklubi Ventspils teatas, et nende ründaja, nigeerlane Adeleke Akinyemi on röövitud ning röövijad üritavad klubilt raha välja pressida, vahendas Läti rahvusringhääling. Ventspils on esitanud Akinyemi kadumise kohta avalduse ka politseile.

Klubi esindaja sõnul on nendega üritanud ühendust võtta mitu inimest, kes arvatavasti kuuluvad raha väljapressijatest kuritegelikku jõuku. “Need inimesed üritavad peale suruda meile vastuvõtmatuid tingimusi, ähvardades vastasel korral Akinyemit meile mitte tagastada. Oleme veendunud, et jalgpallur rööviti eesmärgiga saada lunaraha,” teatasid Ventspilsi klubi esindajad.

Klubi on valmis abi saamiseks pöörduma Rahvusvahelise Jalgpalliföderatsiooni FIFA ja Euroopa klubide ühenduse UEFA poole.

Emaspäeval, kui meeskond siirdus Liepajasse Läti karika veerandfinaali kohtumisele, ei ilmunud 19aastane Akinyemi välja. Hotellist teda ei leitud, samuti ei vastanud ta telefonile.

Varem on räägitud, et Akinyemi vastu tunnevad juba huvi Prantsusmaa, Saksamaa ja Šveitsi klubid. Ta on Ventspilsi võtmemängija ja 13 väravaga Läti meistrivõistluste parim ründaja.

Ventspilsil on temaga mullu sõlmitud nelja-aastane leping, lisab Läti rahvusringhääling.

Hetkel kuum