Äripäev • 18. august 2018 kell 10:00

Musk töötab 120 tundi nädalas

Tesla aktsia kukkus kolinal pärast Elon Muski intervjuud New York Timesile, milles tunnistas, et töötab nädalas 120 tundi ja tarbib rahusteid.

Tesla aktsiad kukkusid pärast intervjuu ilmumist 8,8%, kirjutab BBC. Languse üheks põhjuseks oli ka UBSi prognoos, et Tesla Model 3 kaotab iga masina pealt 6000 dollarit, kuna kulud on kerkinud.

Tesla Model 3  Foto: CJ GUNTHER

Musk tunnistas intervjuus, et probleemid Tesla Model 3 tootmise ümber on tema ületöötamise põhjuseks. Samuti tunnistas ta, et kasutab rahusteid, et ta saaks paremini magada. Muski lähedased tunnevad Muski tervise üle muret. „Viimane aasta on olnud mu karjääri kõige raskem ja valulikum aeg,“ ütles ta.

Otsitakse teist juhti juurde

Ettevõtte juhtkond on proovinud leida tootmisdirektorit (chief operating officer) või teist tegevjuhti, kes võtaks üle osa Muski igapäevastest ülesannetest. Leht kirjutab, et otsimine muutus intensiivsemaks pärast seda, kui Musk hakkas rääkima Tesla börsilt äraviimisest.

Tesla pole kommentaare veel jaganud. New York Timesile teatas Tesla juhtkond, et ajakirjanduses on palju valesid kuulujutte selle kohta, mida ettevõtte juhtkonna siseselt arutatakse. „Me tahame rõhutada, et Musk keskendub Teslale kogu südamega,“ teatas juhtkond.

Eelmisel nädalal kirjutas Musk Twitteris, et kaalub Tesla börsilt äraviimist. Kuigi oli palju spekulatsioone, et tegemist oli naljaga, siis nüüd on kindel, et nii see ei ole. Ettevõte teeb koostööd Goldman Sachsi ja mitmete tuntud firmadega, mis pakuvad elektriautode tootjale vastavasisulist nõustamist.

Hetkel kuum