Edukas arvutifirma kaotas kasumis

Foto: luciano de polo
Äripäev • 24. august 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Jari Sakari Heikkinenile kuuluv arvutikonsultatsioonide firma Modirum kaotas mullu kasumis, ehkki miinus oli seotud ilmselt Heikkineni enda firmadega seotud tehingutega.

OÜ Modirum on tarkvara ostuga, arendusega ja teenuste pakkumisega tegelev ettevõte. Peamiselt arendab ja litsenseerib ettevõte krediitkaardimaksete programme.

Firma käive oli mullu 2,4 miljonit eurot, samas kui aasta varem jäi näitaja alla 2,1 miljoni euro. Samas oli firma puhaskasum 2016. aastal 1,3 miljonit eurot, mullu aga vaid 173 000 eurot. Miinust selgitab enam kui miljoni euro jagu kõrgem kulu kaupadele, tooretele, materjalidele ja teenustele.

Firma majandusaasta aruandest tuleb välja, et mullu tegi ettevõte seotud osapooltega ehk ilmselt Heikkineni firmadega ostutehinguid 1,2 miljoni euro eest ning müügitehinguid 1,7 miljoni eest, samas kui aasta varem olid need näitajad vastavalt 725 000 euto ning 2,1 miljonit eurot.

Dividendi ei plaani mulluses Äripäeva Rikaste TOPis 290. koha pälvinud Heikkinen aga võtta ning nii jääb firma jaotamata kasumiks pisut enam kui 610 000 eurot.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt