Äripäev • 28. august 2018 kell 14:08

Leedu energiafirma investeeris Eesti idufirmasse

Smart Energy Fund, mida rahastab Lietuvos Energija ja juhib Contrarian Ventures ning Eesti idufirma Energia Juhtimiskeskus (FuseBoxOÜ), sõlmisid 50 000 euro suuruse finantseerimise kokkuleppe.

elektriliinid  Foto: Julia-Maria Linna

Energia Juhtimiskeskus pakub big data ja pilvepõhiseid lahendusi. Tegemist on tehnoloogilise teenusega, mis võimaldab elektri suurtarbijatel oma nõudlust reguleerides osaleda elektriturul. Nõudluse juhtimine annab neile võimaluse õigetel ajahetkedel oma energiatarbimist vähendades, lisaks säästule, saada elektriturult ka tulu, teatas ettevõte.

Lisaks kaasatud finantseeringule töötab Energia Juhtimiskeskus koos Lietuvos Energija Grupi ja ASiga Elering paindliku tarbimisvõimsuse energiaturule toomise nimel.

Energia Juhtimiskeskuse tegevjuht Tarvo Õng tõdes, et Baltikumis on elektri suurtarbijatel seni puudunud võimalus oma tarbimise paindlikkusega elektriturul osaleda, nagu seda teevad elektritootjad.

Energia Juhtimiskeskuse senised pilootprojektid hõlmavad külmhooneid, kontorihooneid, kaubanduskeskusi ning muid energiaintensiivseid ettevõtteid. Kasutatav tehnoloogia ja IT lahendus võimaldavad ligipääsu senisest täpsemale tarbimisinfole ning tarbimispaindlikkuse pakkumist elektriturule.

"Meie ärimudel on võrreldav Uberiga. Me rakendame seni n-ö kasutult seisnud tarbijate paindlikkuse elektritarbimises ja pakume neile juurde kõrgetasemelist klienditeenindust,“ rääkis Õng. „Me ei oma ise elektrivõrgu stabiliseerimiseks tootmis- või tarbimisvõimsusi, vaid kasutame selleks efektiivselt oma klientide omi, mida nad parajasti oma äris ei rakenda."

Contrarian Ventures on Vilniuses baseeruv riskikapitali ettevõte, mis investeerib eelkõige tehnoloogia ja energia sektorisse Euroopas.

Lietuvos Energija grupp on Leedu riigi omanduses olev ettevõtete grupp mis on üks suurimaid Baltimaades.

Hetkel kuum