Korterid buumivad, majade hind isegi langes

Foto: Andras Kralla
Äripäev • 21. september 2018 kell 5:11

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli tänavu II kvartalis võrreldes I kvartaliga 1,1% ja võrreldes eelmise aasta II kvartaliga 7,4%, teatas statistikaamet.

Eelmise aasta II kvartaliga võrreldes on korterite hinnad tõusnud 8,7% ja majade hinnad 4,1%. Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid korterite hinnad 2% ning majade hinnad langesid 1,2%.

Eelmise aasta II kvartaliga võrreldes tõusid Tallinna korterite hinnad 9,9%, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 6% ning ülejäänud Eestis 7,5%, teatas amet.

Võrreldes tänavu I kvartaliga tõusid korterite hinnad Tallinnas 2,3%, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 0,3% ning ülejäänud Eestis 4,4%.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust. Eluaseme hinnaindeks arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2018. aasta II kvartalis võrreldes I kvartaliga –0,3% ja võrreldes 2017. aasta II kvartaliga 11,3%.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme soetaja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme soetus, muud eluaseme soetusega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Hetkel kuum