Päeva tegija: Rooma paavst

Andras Kralla • 25. september 2018 kell 16:15

Paavst Franciscuse külaskäik Eestisse kulmineerus Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud missaga, kuhu kogunes kõrget külalist uudistama üle 10 000 inimese.

Esimesed huvilised kogunesid Vabaduse platsi äärde juba paar tundi enne missa algust. Paavst Franciscus viitas missal eestlaste usuleigusele ning kutsus tegutsema eestlaste tagasitoomiseks ristiusu juurde. “Me peame oma hirmud ületama, oma mugavuse selja taha jätma ja tegutsema, sest tänasel päeval ei pea suurem osa eestlasi end usklikuks,” ütles paavst oma kõnes.

Paavst Francisuse külaskäik Eestisse toimus pealkirja all “Mu süda, ärka üles!”.

Kohtumisel Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga sai paavstist Eesti järjekorras 37 647 Eesti e-resident, kui president Kersti Kaljulaid andis paavstile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse. Paavst Franciscus on esimene e-residendist riigipea, varasemalt on e-residendiks saanud mitu valitsusjuhti nagu Jaapani peaminister Shinzo Abe, Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Luksemburgi peaminister Xavier Bettel.

Paavst Franciscus külastab Eestit, Lätit ja Leedut apostelliku visiidi raames, et tähistada kolme riigi 100. aastapäeva.

Hetkel kuum