Äripäev • 3. oktoober 2018 kell 9:02
Uus Maa teatel jäi kolmandat kuud järjest võrreldes eelmise aastaga korteritehingute arv miinusesse.   Foto: Andras Kralla

Uus Maa: ehitusturul tajutakse ebakindlust

Kuigi uusarendusteturg näitab endiselt häid statistilisi numbreid, on pikenenud eelmüügiaegade tõttu aina enam tajutav teatav ebakindlus, leiab Uus Maa analüütik Igor Habal kinnisvarabüroo blogis.

Habal toob kinnisvaraturul välja kaks olulist asja: mullusest väiksem uusarenduste maht ja tehingute hinnatõusu pidurdumine. Tema sõnul pakuvad suurimat kõneainet uusarendused, sest järelturg on olnud juba pikemat aega stabiilses seisus.

"Kuigi numbrid on endiselt kenad, tajutakse aina enam ebakindlust, mis väljendub selles, et uute projektide eelmüügiajad on üha pikemad," leiab Habal. "Arendajad soovivad olla kindlad, et enne ehitama asumist on piisav hulk potentsiaalseid ostjaid olemas."

Uus Maa teatel sõlmiti septembris Tallinnas esialgsetel andmetel 759 korteritehingut, mida oli rohkem kui juulis ja augustis, ent kolmandat kuud järjest jäi võrreldes eelmise aastaga tehingute arv miinusesse.

Tartus jäi september võrreldes eelmiste kuudega tagasihoidlikumaks – sõlmiti 141 korteritehingut, mida oli 15 võrra vähem kui samal ajal möödunud aastal.

Pärnus sõlmiti suvepealinnas 60 tehingut, mida oli 28 võrra vähem kui aasta tagasi. Aasta esimese üheksa kuuga on tehingute arv vähenenud 50 võrra.

Hetkel kuum