Äripäev • 16. oktoober 2018
Jaga lugu:

Tallinn jahutab Eesti Raudtee krundist huvitatute tundeid

Eesti Raudtee maatükk asub kesklinna ja Skoone bastioni kõrval, see võib müügile ka saatuslikuks saada.   Foto: Peeter Langovits, Postimees/Scanpix

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov hoiatab, et Tallinnal ei ole kavas anda nõusolekut Eesti Raudtee kesklinnas müüki pandud kinnistule täiendava ehitusmahu kavandamiseks.

Eesti Raudtee müüb enampakkumisel Tallinnas Suurtüki 12 asuva kinnistu, mida on üritanud müüa ka varem. Kinnistu alghind on 3 miljonit eurot koos käibemaksuga.

Maatükk asub Skoone bastioni ja Balti jaama kõrval. Kinnistu suurus on 9481 ruutmeetrit ja sellel asuvad kahekorruseline põlenud remonditöökoda ja masuudipumbajaam. Kinnistu sihtotstarve on 80% transpordimaa, 10% ärimaa ja 10% tootmismaa

Skoone bastioni korrastamise ajutise komisjoni esimees, abilinnapea Andrei Novikov väljendas kahetsust Eesti Raudtee otsuse üle müüa Suurtüki 12 asuv kinnistu.

„Nimetatud kinnistu asub maailmapärandi nimekirja kuuluval Tallinna vanalinna muinsuskaitsealal Skoone bastioni kõrval, mistõttu kehtivad sellele alale väga ranged muinsuskaitse piirangud,“ ütles Novikov. „Tallinna kindel soov on Skoone bastion kui suure ajaloolise väärtusega kaitserajatise süsteemi osa erakordse vaatamisväärsusena avalikkusele avada.“

Novikov ütles, et linnal ei ole kavas anda nõusolekut sellele kinnistule täiendava ehitusmahu kavandamiseks ning omanikul lasub kohustus olemasolevad muinsuskaitselise väärtusega ehitised korrastada.

Eesti Raudtee on kinnistut ka varem müüa üritanud. 2006. aastal oli maatükk müügil 50 miljoni krooniga (umbes 3,2 miljonit eurot), toona sai takistuseks see, et koostamisel olnud detailplaneeringu kohaselt oli see ala ette nähtud linnaväljakuks ja haljasalaks, kirjutas Eesti Päevaleht.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum