Äripäev • 25. oktoober 2018 kell 7:02
Eesti ID-kaartide tootja Gemalto tunneb, et politsei- ja piirivalveamet on nendega käitunud ebaõiglaselt ning otsib lahendust kohtust.  Foto: Erik Prozes

ID-kaardi tootja kaebas PPA kohtusse

Eesti ID-kaartide tootja Gemalto esitas hagi politsei- ja piirivalveameti (PPA) vastu seoses lepingueelsete läbirääkimiste pahauskse katkestamisega, teatas ettevõte.

Gemalto AG esitas eile Harju maakohtule hagiavalduse politsei- ja piirivalveameti vastu tulenevalt asjaolust, et PPA katkestas ettevõtte hinnangul pahauskselt kompromisskokkuleppe läbirääkimised.

Gemalto teatas, et tunneb kahetsust PPA järsu otsuse üle katkestada peaaegu lõpule viidud läbirääkimised kompromisskokkuleppes, millele järgnes PPA kohtule esitatud hagiavaldus, mida ID-kaardi tootja nimetas alusetuks ja pretsedendituks. Ettevõtte teatel oli PPA nõutud summa täielikult ebaproportsionaalne võrreldes sellega, mida PPA ise pakkus kompromisskokkuleppe kavandis.

Politsei- ja piirivalveamet kaebas septembris Gemalto kohtusse, kuna leidis, et ID-kaardi tootja oli rikkunud lepingut. PPA nõuab leppetrahvide määramist 152 miljoni euro ulatuses.

Gemalto leiab, et ei ole rikkunud oma lepingulisi kohustusi ning jätkab nende täitmist.

Hetkel kuum