Äripäev • 9. november 2018 kell 6:18

Andsin Ott Leplandile 30 eurot ja ilmselt ei saa seda tagasi

Ott Lepland esitab Frank Sinatra laule.  Foto: Karli Saul, Ekspress Meedia

Ott Lepland kaasas eelmisel aastal Eesti muusika investeerimisplatvormi Fanvestory kaudu 8100 eurot, senised teenimisnumbrid näitavad aga selgelt, et investeerimise asemel on tegemist kulutusega, kirjutab raha.geenius.ee.

Eelmise ostis Gregor Sibold 30 euroga 0,1% Ott Leplandi laulust ja jäi ootama, et raha hakkaks sisse voolama. See investeering on praeguseks sisse toonud 7,5 eurot ehk alla ühe euro kuus.

Arvestades, et Leplandi puhul võib osalus tulu teenida 10 aastat, peaksin praeguseni teenitud tulu põhjal kokku teenima 72 eurot. Teoorias peaksin kahekordistama investeeringu, kahjuks mängitakse superhitte, millesse raha panin, iga kuuga üha vähem.

Loe lähemalt sellest raha.geenius.ee saidilt.

Eelmise aasta märtsis kirjutas Äripäev nn laulubörsi plaanidest. "Toome fännideni ühe osa muusikatööstusega seotud tuludest, mis oli seni suletud uste taga. Pakume sisuliselt võimalust osta osalus teoses ja jagada tulu koos artistiga," rääkis üks muusikabörsi asutajaid Juko-Mart Kõlar.

Esialgu pidi laulubörs lahendust katsetama Eesti turul, ent juba üsna pea oli plaanis maailm sihikule võtta. "Meil on kahes välisriigis kontaktisikud. Testime selle toru Eestis ära ja siis vaatame edasi," rääkis Kõlar. Esimene turg on ilmselt Suurbritannia, teine lootus on USA.

Kriitikud heitsid Fanvestoryle ette, et konkreetset infot autoritasude kohta pole võimalik saada, selgub vaid, et summad on väga väikesed.

Hetkel kuum