Eliisa Matsalu • 9 november 2018

Simson: Keskerakonnaga liituvad kõvad ettevõtjad

Keskerakonna liikmest majandus- ja taristuminister Kadri Simson lubas reede hommikul Äripäeva hommikuprogrammis, et Keskerakonnaga liituvad õige pea ka mitu majandus- ja teadusinimest.

Majandusminister Kadri Simson väidab, et Keskerakonna ridadesse tuleb majandus- ja ettevõtluse taustaga inimesi.  Foto: Raul Mee

Samuti on oodata nimesid, kel on Simsoni sõnul olemas kõva ettevõtluse taust.

Simson rääkis hommikuprogrammis, et seni on olnud sotsid väga head kuulsate nimede endale haarajad, saades enda nimekirja nii Indrek Tarandi kui ka Marina Kaljuranna. Esimene neist pakub Simsoni enda sõnade järgi talle Pärnumaal tugevat konkurentsi, Kaljuranda oleksid aga enda ridadesse tahtnud kõik teised erakonnad, välja arvatud ehk Kaja Kallase juhitud Reformierakond. Viimati on tuntud inimestest Keskerakonnaga liitunud sumomaadleja Barutona tuntud Kaido Höövelson.

Simson märkis, et igal riigikogu valimisel on kriitiline mass valijaid, kes annab oma hääle täiesti uuele erakonnale. "Nad usuvad, et uus on parem. Siis nad pettuvad, aga nelja aasta pärast on jälle 5–15% valijaid, kes annavad jälle oma hääle täiesti uuele erakonnale," rääkis ta.

Seetõttu usub ta, et uuel erakonnal Eesti 200 valijaid jagub, küll aga ei usu Simson, et nad väga palju kohti riigikogus saavad. Nimelt on tema sõnul praegu ka uute erakondade maastikul konkurents väga tihe. "Eks Eesti 200 täidab palju seda nišši, mida eelmine kord täitsid Vabaerakond ja EKRE," sõnas Simson.

Simson lisas, et kuigi Keskerakonnal on valimisplatvorm peaaegu valmis, tulevad nad sellega lõplikult välja jaanuari keskel. "Oleme läinud seda teed, et iga lubadus peab sisaldama ka teadmisi, palju see maksab ja kui kiiresti on see teostatav. Ei ole ju mõtet lubada maanteede neljarajaliseks tegemist aastaks 2020, kui keegi neid valmis ei ehita," rääkis ta.

Tema sõnul on september-oktoober erakondadele julgete mõtete testimise periood. "Visatakse õhku, vaadatakse reaktsioone ja otsustatakse, millega edasi minna," ütles majandusminister. "Näiteks sai üleüldist nördimust Kaja Kallase mõte kaotada solidaarne tervishoid ja selle ideega pole ju edasi mindud," rääkis Simson.

Kaja Kallase juhitud Reformierakond sai Simsoni käest rohkelt kriitikat. "Ka mulle on üllatus, et Kaja Kallas, kes lubas minna tagasi Siim Kallase lätetele, on olnud oma mõtetega oluliselt ümaram," ütles ta. "Kõik julged mõtted, mis ta on välja käinud, on ta lühikese perioodiga tagasi korjanud," lisas ta.

Simsoni sõnul tahab Reformierakond üldse minna tagasi aega, mil Taavi Rõivas sai peaministrina umbusalduse. "Kõige nördivam on, et neil pole edasiviivaid ideid," sõnas ta.

Kuula täispikka intervjuud Äripäeva hommikuprogrammist alates 32.38.

Hetkel kuum