Äripäev • 12. november 2018 kell 9:43

Swedbanki ülekanded toimuvad nüüdsest reaalajas

Swedbanki ülekandeid mobiilist tehes toimuvad välkmaksed automaatselt.  Foto: Reuters/Scanpix

Swedbank on nüüdsest täielikult liitunud välkmaksete süsteemiga, mis tähendab, et kõik Swedbanki kliendid saavad mobiilist nii saata välkmakseid kui ka välkmakseid vastu võtta seda teenust pakkuvatest pankadest.

Swedbanki klienditeenuste divisjoni juhi Ede Raagmetsa sõnul on eraklientidel välkmakseid esialgu võimalik saata uue mobiiliäpi esmaversioonis Swedbank 2019 Eestis.

„Tulevikus lisame välkmaksete saatmise võimaluse ka internetipanka ja uude mobiilipanka. Välkmakseid saab vastu võtta sõltumata pangakanalist,“ ütles Raagmets.

„Tegelikult said Swedbanki kliendid valdavas osas kasutada välkmakseid ka varem, sest 85% kõigist maksetest tehakse pangasiseselt Swedbanki kontode vahel ja need toimuvad hetkega,“ lisas ta.

Välkmaksete hind oma sama nagu tavalistel siseriiklikel euromaksetel – sarnaselt kõigi muude SEPA euromaksetega on sissetulevad välkmaksed tasuta. Väljuvatele välkmaksetele lisatasu ei kehtestata, hind on sama nagu tavalistel siseriiklikel euromaksetel.

Eelmisel aastal käivitatud välkmaksete süsteemiga liitus Eestis esimesena SEB. LHV pangal on välkmaksetega liitumine kavas novembri lõpus.

Hetkel kuum