Äripäev • 13 november 2018

AGA investeerib 20 miljonit eurot tööstusgaaside tehasesse Leedus

Foto on illustratiivne  Foto: Liis Treimann

Tööstus- ja meditsiinigaaside ettevõte AGA investeerib Baltimaadesse 20 miljonit eurot uue tootmisüksuse rajamiseks Leedu Kėdainiai vabamajandustsoonis.

2020. aastal tööd alustav õhugaaside tehas hakkab Eesti, Läti ja Leedu turu jaoks tootma hapnikku ja lämmastikku. Tehase rajamise eesmärgiks on rahuldada olemasolevate ja uute klientide pidevalt kasvavat tööstusgaaside nõudlust ning investeering näitab, et AGA peab Balti riikide turge oluliseks.

Kėdainiai tehas on AGA teine õhugaaside tehas Baltikumis, mis suurendab tarnekindlust klientide teenindamisel. Leedu uus tootmisüksus asub seniste tehaste asukohtadest paljudele klientidele lähemal, vähendades nii transpordi vahemaid ning sellega keskkonnamõju.

„Soovime toetada tööstusgaasilahenduste dünaamilist arengut Balti riikides ning meie klientide kasvavaid investeeringuid mitmetes valdkondades nagu laserlõikus, elektroonika- ja toiduainetööstus,” selgitab AGA Baltikumi äriarendusjuht Dalius Klyvis.

„Tehtav investeering toetab meie strateegiat ja positsiooni juhtiva gaasiettevõttena paljudes valdkondades. Oleme aastaid teinud koostööd oma klientidega, et parandada tootlikkust, ohutust ja kvaliteeti ning leida gaaside kasutamiseks uuenduslikke viise," ütles AGA Baltikumi müügi- ja turundusjuht Johanna Ylikoski.

Hetkel kuum