Äripäev • 13. november 2018 kell 10:01
Et näägutavast ülemusest vabaneda, ollakse nõus isegi väiksema palgaga.  Foto: Meeli Küttim

Enamik töötajaid tahaks paremat ülemust

Kaks kolmandikku töövõtjatest on juhtimiskvaliteediga rahulolematud ja rohkem kui kolmandik oleksid valmis leppima isegi palga langusega, kui see tooks kaasa juhtimiskvaliteedi paranemise, selgus CVKeskus.ee uuringust.

„Enam kui 1200 töötaja küsitlemisel selgus, et uue ja parema ülemuse nimel oleks rohkem kui iga kolmas töötaja (36%) valmis leppima väiksema palgaga,“ kommenteeris uuringut Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „13% töötajatest oleksid parema juhi nimel valmis saama kuni 5% vähem palka ja 11% küsitlusele vastajatest kuni 10% väiksemat töötasu. 20% palgalangusega oleksid valmis leppima 6% ja 30% palgalangusega samuti 6% töötajatest. Lisaks leidis 30% vastanutest, et nemadki on juhtimiskvaliteediga rahulolematud, kuid parema ülemuse saamiseks nad veel palga langusega ei riskiks.“

„Hea juhtimiskvaliteediga tööandjatel on praegusel keerulisel tööturul väga tugev konkurentsieelis, kuna hinnatud juht lihtsustab nii personaliotsinguid kui ka aitab toime tulla tugevneva palgasurvega. Ettevõtted, kes endale head ülemust lubada ei suuda, peavad maksma talendi eest kõrgemat hinda,“ lisas Henry Auväärt.

Vanuse kasvades muutub juhtimiskvaliteet olulisemaks

Kuni 39aastaste töötajate seas on parema juhi nimel valmis palgalanguseks 33% uuringule vastanutest. 40aastaste ja vanemate töötajate seas on antud näitaja aga juba 42%. Eraldi tõi CVKeskus.ee vanuserühma 56–72aastased töötajad, kus hea ülemuse saamise eesmärgil on palgalanguseks valmis pea pooled (48%) töövõtjad.

Sektorite lõikes on juhtimiskvaliteediga kõige rahulolematumad tööstus- ja tootmissektori, transpordi- ja logistika, müügi- ja assisteerimisvaldkonna töötajad. Seal on rahulolematud enam kui 70% vastanud töötajatest. Kõige enam on oma juhiga rahul infotehnoloogiasektori töötajad.

Hetkel kuum