Mait Kraun • 14. november 2018 kell 10:50
Saksamaa autotootmine langes kolmandas kvartalis 7 protsendi võrra.  Foto: Reuters/Scanpix

Saksamaa majandus languses

Saksamaa majandus oli kolmandas kvartalis languses, sest autotootjatel on raske uute emissiooninõuetega toime tulla ning kaubandustülid survestasid eksporti.

Saksamaa majandus langes kvartaalses võrdluses 0,2 protsenti, aastases võrdluses kahanes majandus lausa 0,8 protsenti, selgub riigi statistikaameti andmetest. See on halvim kasvutempo alates 2013. aasta algusest, vahendab MarketWatch.

Ökonomistid ütlevad, et olukord ei ole väga halb, sest majanduse on surve alla pannud ajutised faktorid. Eelkõige toodi välja pudelikaelad autotööstuses, mille põhjuseks võib pidada uusi emissiooninõudeid. Transpordiks kasutatava Reini jõe väga madal veetase vähendas samuti aktiivsust.

„Tõenäoliselt on Saksamaa majandus järgmises kvartalis jälle kasvamas, sest autotootjad suudavad eelduste kohaselt oma tootmist suurendama hakata,“ ütles Commerzbanki ökonomist Ralph Solveen.

Autode ja autoosade tootmine langes Saksamaal kolmandas kvartalis 7 protsenti. Samal ajal on riigi kogueksport langenud ja import kasvanud.

Saksamaa valitsus prognoosib, et riigi majandus kasvab tänavu 1,6 protsenti. Varem oli prognoos 2,3 protsenti. 2019. aastaks oodatakse 1,5protsendilist kasvu.

Hetkel kuum