Äripäev • 16. november 2018 kell 6:31

Reformierakond tegi ettepaneku asutada Tallinnas asumifond

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni hinnangul on linnaosa valitsused alarahastatud, kuid linnavalitsuse raha jagamise tulemusel on sündinud "veidrad lahendused", mis linlaste soove päriselt ei täida.   Foto: Erik Prozes

Reformierakonna fraktsioon pakkus eilsel Tallinna linnavolikogu istungil välja, et linnavalitsus võiks luua asumifondi, millega antakse miljon eurot igas Tallinna linnaosas igal aastal kohalike elanike otsustada.

Ettepaneku eesmärk on suurendada kohalike elanike, asumiseltside ning kodanikeühendustele rolli Tallinna linnaosade arengu kavandamisel. Volikogus ettepanekut tutvustanud Reformierakonna saadik Ülle Rajasalu tõdes, et tihti on just kohalikel kogukondadel parim ülevaade asumi probleemidest.

"Täna on suurem osa otsustamisest koondunud Tallinnas aga linnavalitsusse ning linnaosade rolli kohaliku arengu kavandamisel on järjest kärbitud," nentis Rajasalu. Tema sõnul moodustasid linnaosa valitsustele eraldatud summad vaid ühe protsendi kogu eelarvest ja tänavu see trend jätkub. "Selle tulemuseks on tihti veidrad lahendused, millest erilist kasu linnaosale ei teki," arvas Rajasalu.

Samas toonitas Reformierakonna poliitik, et linna ülesanne on kuulata oma kodanikke ning arvestada plaanide ja investeeringute tegemisel rohkem ka kohalike huvidega. Kodanikualgatusi toetava asumifondi loomine on tema sõnul konkreetne vahend, mille abil linnaosad saavad igal aastal ise otsustada, mis on see projekt, mida toetada.

Volikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak lisas, et asumifondi loomine on üks vajalik ja hea otsus, millega inimesed saavad oma linnaosad teha ise meelepäraseks.

"Olgu selleks ettepanekuks siis mõne spordiplatsi remont, Nõmme tänavatele prügikastide paigaldamine, Mustamäel pimedate alleede ja hoovide valgustamine või noortele rulaparkide tegemine – kõik, mis teeb kodukoha paremaks ja saab selle piirkonna inimeste toe," sõnab Pillak.

Asumifondi asutamise plaan on, et igal aastal ja igas linnaosas saavad asumid miljoni euro ulatuses ise valida, mis vajab kohapeal tegemist. Selleks reserveeritakse iga-aastaselt linnaeelarvest miljon eurot igas linnaosas elanike, asumiseltside ja kodanikeühenduste toetuse saanud piirkondlikele plaanidele.

Hetkel kuum