Rait Kondor • 20. november 2018 kell 20:41

Nafta hind langes teisipäeval 7%

Iraani naftaväli Pärsia lahes.  Foto: REUTERS/Raheb Homavandi

Teisipäeval tegi koos aktsiaturgudega suure languse läbi ka toornafta hind, mis kukkus 7%, jõudes eelmise aasta lõpu tasemele, vahendab Reuters.

USA West Texas Intermediate naftasegu hind oli peale kella kümmet teisipäeva õhtul 53,30 dollari peal barrelist, mis tähendas 6,8% suurust langust eelmise päevaga võrreldes. Päeva keskel käis WTI naftasegu hind ära ka 52,77 dollari peal barrelist, mis on madalaim tase alates 2017. aasta oktoobrist.

Brenti toornaftasegu hind oli teisipäeva õhtul peale kella kümmet 6,7% miinuses 62,29 dollari peal barrelist. Brenti naftasegu hind oli päeva keskel 61,71 dollari peal, mis on madalaim tase alates 2017. aasta detsembrist.

Teisipäevane hinnalangus tähistab oktoobri alguses alanud languse jätkumist. WTI naftasegu hind on oktoobri tipust tulnud 30% alla ning Brenti naftasegu hind on vähenenud 28%. Hinnalanguse põhjuseks peetakse globaalse majanduskasvu aeglustumist ja naftapakkumise suurenemist.

„Antud hetkel on rohkem tegemist riskide vähendamisega,“ ütles Ritterbusch and Associates president Jim Ritterbusch Reutersile. „Kui aktsiaturg tuleb 8—9% allapoole, siis see manab esile pildid nõrgast globaalsest majandusest ning see toidab ootusi oodatust nõrgema naftanõudluse kohta,“ lisas Ritterbusch.

S&P 500 aktsiaindeks langes teisipäeval viimase kolme nädala madalaimale tasemele, kuna jaekaubanduskettide nõrgad tulemused ja prognoosid hoogustasid kartusi nõrga pühadeaegse jaemüügi osas ning tehnoloogiaettevõtted jätkavad suurt langust, mille viimaseks põhjuseks oli kartus Apple’i telefonide oodatust nõrgema müügi kohta.

Hetkel kuum