Lauri Teder • 21. november 2018 kell 18:13

Foxconn valmistab ette suuri kärpeid

Foxconni tehas Hiinas  Foto: Reuters/Scanpix

Apple'i tähtsaim tootmispartner Foxconn valmistub "väga keeruliseks ja konkurentsirohkeks aastaks" sügavate kärbetega, selgub ettevõtte sisedokumendist.

Bloombergi käsutusse jõudnud dokumendi kohaselt plaanib Foxconn vähendada oma kulusid 2,9 miljardi dollari võrra, koondades selleks muuhulgas 10% tugipersonalist. Samuti võtab grupp luubi alla juhid, kelle aastane palk ulatub üle 150 000 dollari. Viimase 12 kuu väljaminekutega võrreldes plaanitakse kulusid vähendada enam kui kolmandiku võrra.

Taiwani päritolu Foxconni murede allikaks on nutitelefonide turgu painav nõudluse langus ning USA-Hiina kaubanduspingetega seotud ebakindlus. Lisaks on seadmete kokkupanijale olnud kahjulik ka Apple'i müügistrateegia kaldumine kallimate toodete poole, mis on toonud kaasa üldise tootmismahu vähenemise.

Apple'i tagasihoidlikud kvartaliprognoosid kukutasid nutitelefonide liidri aktsia teisipäeval karuturule ehk 20% kaugusele oma oktoobrikuisest tipust. Foxconni väärtpaber on sama aja jooksul odavnenud pea 15%.

Hetkel kuum