Äripäev • 25. november 2018 kell 8:37
Zimbabwe päästeteenistus uurib lennuõnnetuse ala Zimbabwe linna Masvingo lähedal.  Foto: AFP/Scanpix

Zimbabwe lennuõnnetuses hukkus kaks Soome tippjuhti

Reedel Zimbabwes juhtunud lennuõnnetuses hukkus neli soomlast, nende seas kinnisvarahooldusfirma Lassila & Tikanoja tegevjuht ja metsafirma UPM juhtkonna liige, kirjutab Helsingin Sanomat.

Lisaks hukkus õnnetuses zimbabwelasest piloot. Tõenäoliselt olid mehed jahiretkel, kirjutab Helsingin Sanomat.

Üks hukkunutest oli Helsingi börsil noteeritud kinnisvarahooldusfirma Lassila & Tikanoja juht Pekka Ojanpää, kes pidi detsembris alustama tööd hügeenitoodete firmas Suominen.

Hukkunute seas oli ka suure börsil oleva metsafirma UPMi juhtkonda kuuluv Heikki Vappula, kes vastutas ettevõttes olulise biorefining’u valdkonna eest, kuhu alla kuuluvad ka biokütused.

„Ta oli visionäär ja inspireeriv juht, kes püüdles tulemuste poole. Kolleegid ja äripartnerid maailma eri pooltelt jäävad puudust tundma tema visioonidest ja energiast,“ kirjutas teates UPMi tegevjuht Jussi Pesonen.

Suominen teatas, et augustist peale ettevõtte ajutise tegevjuhina töötanud majandusjuht Tapio Engström jätkab nüüd tööd ka detsembris. „Ootasime pikisilmi Pekka Ojanpää tegevuse algust ettevõtte juhina, aga nüüd seda ei tulegi. Avaldame sügavat kaastunnet tema perele ja lähedastele,“ andis ettevõtte nõukogu esimees Jan Johansson teada.

„Pekka Ojanpää töötas Lassila & Tikanoja tegevjuhina seitse aastat ja õppisin teda tundma efektiivse ja energilise juhina. Sügav kaastunne kogu meie kollektiivi poolt tema lähedastele,“ ütles Lassila & Tikanoja nõukogu esimees Heikki Bergholm.

Helsingin Sanomate teada oli üks hukkunutest Soome suure õigusfirma osanik.

Iltasanomat kirjutas, et neljas hukkunud soomlane tegutses IT alal ja töötas viimati põhjamaise IT-firma Soome haru juhina.

Soome välisministeerium kinnitas, et hukkunud on neli soomlast, aga nende isikute kohta teateid ei anna.

Zimbabwe politsei teatel tuvastati ohvrid õnnetuskohalt leitud passide järgi.

Helsingin Sanomat rääkis hukkunud piloodi sõbra Louis Mulleriga, kelle sõnul olid soomlastest reisijad jahiretkel.

Tema sõnul oli 45aastane piloot kogenud lendaja. „Ta on jahil käinud 25 aastat ja olnud piloot 18aastaseks saamisest peale. Ta on erakordselt kogenud.“

Mees oli algatanud ka väikse ühingu, mille eesmärk oli võidelda salaküttimise vastu ja kaitsta Zimbabwe ninasarvikuid.

Seda, miks reisijaid sõidutanud Cessna 206 alla kukkus, ei ole teada. Uudisteagentuuri Zimlive teatel põrkas lennuk reede varahommikul kokku mäeahelikuga ja kadus. Õnnetuskoht leiti reede õhtupoolikul. Õnnetuse põhjused peab välja selgitama Zimbabwe tsiviillennunduse amet.

Zimlive teatel olid reisijad teel Victoria joa juurde, mis asub Sambias Zimbabwe piiri lähedal.

Soome on valmis õnnetuse uurimiseks abi osutama, kui Zimbabwe seda palub.

Rohkem saad lugeda Helsingin Sanomatest.

Hetkel kuum