Äripäev • 27. november 2018 kell 7:51
Eesti Energia ähvardab võla tõttu voolu ära võtta AquaMyki kalakasvanduselt. Kasvanduse juht Priit Lulla leiab, et sellisel juhul oleks kahju tunduvalt suurem kui tasumata võlg.  Foto: Järva Teataja / Scanpix

Kalakasvanduse 42 tonni kalu ähvardab lämbumine

42 tonni vikerforelli lämbub loetud tundide jooksul hapnikupuudusse, kui Eesti Energia oma ähvarduse täide viib ja võlgadega kimpus olevast Kanissaare kalakasvandusest voolu välja võtab, kirjutab Saarte Hääl.

Eesti Energia arveldus- ja võlaosakonna grupijuhi Alesja Pindi teatel on Pöide kandis Kanissaares tegutsev AquaMyk OÜ kalakasvandus Eesti Energiale võlgu ligikaudu 19 000 eurot ning klient on korduvalt rikkunud võlgnevuste likvideerimiseks sõlmitud täiendavaid kokkuleppeid.

Pind märkis, et juhul, kui läbirääkimised ebaõnnestuvad ja mõlemaid pooli rahuldav maksekokkulepe jääb sõlmimata, katkestab Eesti Energia äärmusliku abinõuna Kanissaare kalakasvanduses võrguühenduse 15. jaanuaril. Võrguühenduse katkestamise tagajärjel sureb esimeste tundide jooksul enamik kalakasvanduses olevatest vikerforellidest ehk umbes 42 tonni kala.

AquaMyki tegevjuht Priit Lulla lausus, et võrguühenduse katkestamisega põhjustab energiahiid kalade hukkumisega võlgnikule kahju, mis on tunduvalt suurem kui kalakasvataja tasumata arved.

Pikemalt saab lugeda Saarte Häälest.

Hetkel kuum