Aivar Hundimägi • 28. november 2018 kell 10:38

Nende korterite nõudlus ületab pakkumise

Uus Maa kinnisvarabüroo elamispindade tegevjuht Kristi Djomin.  Foto: Karli Saul

Kõrge hinnaklassiga üürikorterite puhul ületab Tallinnas nõudlus pakkumise, kuid tuleb arvestada, et kõik kõrge hinnaklassiga korterid pole luksuskorterid, ütles Uus Maa elamispindade tegevjuht Kristi Djomin. Kõige kallimate korterite kuu üür võib küündida 4000 euroni.

Näiteks novembri keskel oli Tallinna kesklinnas ja Kadriorus pakkumises 91 korterit, mille kuu üür oli üle 1000 euro. "Julgen väita, et nende hulgas on alla poole selliseid kortereid, mida saab nimetada luksuskorteriteks," rääkis Äripäeva raadios Uus Maa kinnisvarasaates Uus Maa elamispindade tegevjuht Kristi Djomin.

Kõrgema hinnaklassiga üürikortereid otsivad eelkõige tähtajaliselt Eestisse tööle saabunud välismaalased. Eelistatud on täislahendus, kus suur osa eluks vajalikust juba kohapeal olemas. Samuti on klientideks Eesti pered, kes on oma kinnisvara maha müünud ning pole uut veel soetanud.

Luksusüürikorteri puhul on oluline esmalt kindlasti asukoht, seda tüüpi üüripinnad asuvad Tallinna kesklinnas ja vanalinnas, ka Kadriorus ning Kalamaja alguses.

Kliendid eelistavad uusi maju, kuid kindlasti sobib ka väärikas vanem maja, mille korter on tipptasemel renoveeritud, sinna alla käib ka trepikoda. „Investorile soovituseks – kui sul on korteris elanud näiteks viis aastat üüriline, tasub enne uue inimese tulekut teha kiire värskendus ja vahetada vajadusel mööbel,“ soovitas Djomin.

Luksuskorterite puhul eeldavad üürnikud sageli täislahendust, see tähendab, et olemas on ka voodipesu, käterätikud ja lauanõud.

Tüüpiline üürnik tuleb paariks aastaks, üürileandjad on Djomini sõnul huvitatud pikaajalistest lepingutest. „Kliendid on tavaliselt välismaalased, kes tulevad tööle meie IT-ettevõtetesse, start-up'idesse, saatkondade töötajad. On ka kohalikku huvi, need on väga heal järjel pered, kes on näiteks müünud maja ja pole veel uude kohta edasi kolinud,“ räägib Djomin. Sellisel juhul otsitakse senisele elupinnale lähedane kogemus.

Luksuskorterite üürimisel on omapärane see, et nõudmised üürnikule on väga kõrged ning on tavapärane, et üürnik peab esitama korteri omanikule enda CV või tööandja peab kirjutama soovituskirja.

Mida tuleks arvestada lukskorteritesse investeerimisel, kuidas omanikud endale üürilisi valivad, kui suur on luksuskorterite üüritootlus ning kuidas kinnisvaraturu languse ajal luksuskorterite hind muutub, kuula juba Äripäeva raadio Uus Maa kinnisvarasaatest.

Hetkel kuum