Äripäev • 4. detsember 2018 kell 12:35
Novembri alguses ei olnud LHV veel kindel, kas jõuab end valmis seada uue ID-kaardi tulekuks.  Foto: Andras Kralla

LHV sai napilt õigeks ajaks uue ID-kaardi tööle

Kui kuu aega tagasi ei olnud LHV veel kindel, kas jõuab detsembri alguseks olla valmis toetama uue ID-kaardi kasutamist, siis nüüd ollakse valmis, teatas pank.

Detsembris peavad olema ID-kaardiga seotud e-teenused valmis selleks, et neid saaks kasutada uut tüüpi kaardiga, millest kirjutas Äripäev juba novembri alguses.

Eestile ID-kaarte 15 aastat tootnud Gemalto asemel toodab neid nüüd Prantsusmaa ettevõte Idemia ning detsembri algusest hakatakse taotlejatele väljastama juba uutmoodi ID-kaarte. Selleks, et uute kaartidega saaks endiselt kasutada ligikaudu 5000 e-teenust, tuleb neid uute kaartidega testida ning asutused ja ettevõtted peavad selleks enda e-teenuseid arendama.

Pankadest kinnitasid novembris SEB, Swedbank ja LHV, et nemad jõuavad uute ID-kaartide tulles nende toetamiseks valmis. LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum ütles samas eelmisel kuul, et enne teati, et valmistumiseks on aega kuu aega rohkem, kuid tegelikult tuli valmis olla juba detsembri alguseks. "Tegeleme analüüside ja arendustega, aga nüüd ei oska öelda, kas me kuu alguseks jõuame valmis," ütles Rum siis.

Nüüd teatas LHV kommunikatsioonijuht, et nad on saanud oma internetipangas ID-kaardi tööle. "Nii et sisuliselt ei tekkinud seda aega, mil uue kaardi omanikud meie internetipanka kasutada ei saa," ütles Rum nüüd.

Hetkel kuum