Äripäeva valimisstuudio kutsub poliitikud vaibale

Vabariigi Valitsuse juubeliistung ja pidulik aktus. Poliitikute arvamusi ja sõnavahetusi saab kuulata igal esmaspäeval kell 11 Äripäeva raadiosaates „Kuum tool“.  Foto: Liis Treimann
Eliisa Matsalu • 15. detsember 2018 kell 8:53

Selleks, et eelseisvatel riigikogu valimistel oleks lihtsam otsustada, kellele hääl anda, uurib Äripäev igal nädalal poliitikutelt, mida nad arvavad päevakajalistest teemadest.

Poliitikute arvamusi ja sõnavahetusi saab kuulata igal esmaspäeval kell 11 Äripäeva raadiosaates „Kuum tool“. Saateid juhivad Äripäeva ajakirjanikud.

Esmaspäeval on stuudios Keskerakonna liikmest majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Eesti 200 varivalitsuse transpordiminister Pirko Konsa. Kõne alla tuleb hiljuti Venemaal aset leidnud rongiõnnetus, milles idanaabrid süüdistavad majandusministeeriumi alla kuuluva riigifirma Operaili halba tööd. Samuti tuleb juttu Rail Balticu ja Tallinna-Helsingi tunneli tulevikust, kaubalaevade Eesti lipu alla toomisest ning Eesti Teede erastamata jätmisest. Samuti kuuleme saatest, mida arvab Vabaduse väljakul toimunud rüselusest Eesti 200 esindaja. Saatejuht on Jaanus Vogelberg.

Kadri Simson ja Pirko Konsa.  Foto: Andras Kralla

Eelmises saates uurisime sotsiaaldemokraadilt Rainer Vakralt ja Reformierakonna liikmelt Kristen Michalilt, kas nende arvates on praegune valitsus katuserahade jagamisega üle piiri läinud ja kas oleks mõistlikum rajada hoopis kolmerajalisi maanteid. Lisaks arutasid Michal ja Vakra, kas Danske juhtum pole Eesti pankasid liigselt ära kohutanud ja pannud välismaalastest ettevõtjaid karmide reeglitega eemale hoidma. Samuti kõlas saates küsimus, mis pani Rainer Vakra silmi pööritama. Saatejuht oli Eliisa Matsalu.

Nädal enne seda olid stuudios EKRE liige Jaak Madisson ja Isamaa liikmest keskkonnaminister Siim-Valmar Kiisler, kes avasid nii kodumaiseid kui ka rahvusvahelisi probleeme oma erakonna maailmavaates. Debateeriti Kertši väina kriisi ja kaitsepoliitika teemal. Samuti hindasid Madisson ja Kiisler poliitilise arutelukultuuri tervist ränderaamistiku debati valguses ja rääkisid suurtehingutest. Saatejuht oli Allan Rajavee.

Esimeses saates tuli juttu sotsiaalmaksu lae kehtestamisest. Kõrgepalgaliste töökohtade loomise motiveerimiseks sotsiaalmaksule lae seadmist lubanud Keskerakond pole loobunud astmelise tulumaksu ideest ehk kõrgemast tulumaksumäärast suurema sissetulekuga inimestele. Sedasi lausus saates Keskerakonda kuuluv Raimond Kaljulaid. Stuudios oli veel lisaks Hanno Pevkur Reformierakonnast ning Meelis Niinepuu erakonnast Eesti 200.

Samuti debateerisid kolme erakonna esindajad erakondade reitingute üle, võtsid teemaks valitsuskriisi ning selle põhjustanud erinevad arvamused ränderaamistiku avalduse osas ja kommenteerisid kahe riigifirma ehk Eesti Raudtee ja Operaili kohtuvaidlust. Saatejuht oli Aivar Hundimägi.

Saated leiab Äripäeva raadio lehelt.

Hetkel kuum