Tõnu Tramm • 18. detsember 2018 kell 12:51

Mis autod valiti aasta autoks meie lähiriikides?

Soome valis oma aasta auto esimesena.  Foto: AFP, Scanpix

Praeguseks on kõik Balti riigid ja Soome aasta auto ära valinud, igas riigis tuli võitjaks eri mudel, kirjutas logistikauudised.ee.

Aasta auto valimistega tegid novembri alguses otsa lahti soomlased, kus tiitli vääriliseks hinnati Ford Focus. Sellele järgnes Mercedes-Benz A-klass, mida toodetakse Soomes kohapeal ja mida peeti ka sealseks peamiseks favoriidiks. Kolmas koht läks Kia Ceedile, neljas oli Volvo XC40, viies Volvo V60 ja kuues Škoda Karoq.

Eesti aasta auto valmistulemused selgusid novembri lõpus. Meil võidutses Kia Stinger, teine oli Kia Ceed, kolmas Ford Focus. Neljandale kohale jäi Peugeot 508, viies oli Volvo V60 ja kuues Audi A6.

Detsembri esimesel nädalal teatas oma tulemustest Leedu aasta auto žürii. Seal kuulutati esikoha vääriliseks Peugeot 508. Teisel kohale tuli nagu Eestiski Kia Ceed. Neile järgnesid Volkswagen Touareg, BMW X2, Mercedes-Benz A-Class, Ford Focus ja Hyundai Kona EV.

Lätlased tegid oma tulemused teatavaks kõige viimasena. Eestis ja Leedus teiseks ja Soomes kolmandale kohale tulnud Kia Ceed võttis seal lõpuks esikoha. Talle järgnesid Hyundai Kona ja Volkswagen T-Roc, neljas oli Mercedes-Benz A-klass, viies Ford Focus, kuues Suzuki Swift ja seitsmes Seat Arona.

Seega esines kõige stabiilsemalt kõigis neljas riigis Kia Ceed (1, 2, 2, ja 3), teine oli Ford Focus (1, 3, 5, 6). Ülejäänud kandidaadid esinesid riigiti juba märksa kaootilisemalt.

Rohkem uudiseid logistka ja transpordi teemadelt leiad veebist logistikauudised.ee.

Hetkel kuum